Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
10
11
12
15
22
29

Warsztaty Fotograficzne - Portret

Warsztaty, Kursy
Termin: sobota, 7 marca 10:00

Miejsce: Olsztyn

Portret w obrazie fotograficznym! Cały dzień warsztatów fotograficznych poświęcony na to wąskie fotograficzne zagadnienie pełne piękna i tajemnic. Fotografowanie ludzi zawsze niesie przygodę i dreszczyk emocji. Warsztaty adresowane są do osób, które już mają opanowane podstawy fotograficzne (obsługę aparatu) i teraz chciałyby nauczyć się fotografować ludzi w sposób ciekawy i kreatywny.

Fotografowanie jest Twoją pasją i chcesz to robić lepiej? Chcesz fotografować ludzi ale nie wiesz jak się za to zabrać?
Masz problem z kadrowaniem? Twoje zdjęcia nie pokazują tego, co sobie założyłeś/założyłaś? Chciał(a)byś mieć lepsze wyczucie światła w portrecie?
Jeśli nurtują Cię pytania tego typu, ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

Profesjonalny warsztat fotograficzny to cały dzień intensywnej pracy nad konkretnymi problemami uczestników. W kameralnej, maksymalnie 7-osobowej grupie pracować będziemy nad zagadnieniami, których nie wyjaśniają książki ani Internet, a można się o nich dowiedzieć jedynie od osób pracujących od lat w zawodzie fotografa

Pracować będziemy w profesjonalnym studio fotograficznym, gdzie uczestnicy będą mieli okazję od razu wypróbować zdobytą wiedzę. Zajęcia będą składały się z części teoretycznej oraz praktycznej.

PLAN ZAJĘĆ:
10:00 - Uroczyste przywitanie uczestników i rozpoczęcie warsztatów.
10:00 - 11:00 - Prezentacja prac uczestników, otwarte konsultacje. Każdy z uczestników prezentuje swoje prace (od 5 do 20 fotografii, temat: Portret). Zdjęcia mogą być na papierze fotograficznym lub na nośniku elektronicznym typu USB.
11:00 - 14:00 - Wykład Łukasza Pepola dotyczący porteru, omówienie podstawowych technik fotograficznych i oświetleniowych, praca z osobą fotografowaną, modelem. Zbiór ważnych informacji niezbędnych do rozwoju fotograficznego.
14:00 - 15:00 - Przerwa obiadowa
15:00 - 18:00 - Ćwiczenia: Sesja fotograficzna z udziałem Marcina Rumińskiego, który wystąpi w zupełnie nowej wyjątkowej roli modela. Ćwiczenia połączone są z eksperymentami fotograficznymi, praca z różnymi rodzajami światła. Będziemy też robić wspólnie zdjęcia w studio, żeby popracować „na żywym organizmie”. Będzie bardzo intensywnie, ale też twórczo i konstruktywnie.
18:00 Oficjalne zakończenie warsztatów.

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 01.04.2020