Most Szpiegów

Klasyczny film szpiegowski chociaż pozbawiony typowych scen akcji, co niektórych zawiodło. Natomiast wyśmienita gra aktorska Toma Hanksa rekompensuje przybranie innego kierunku w filmie. Z upływem lat aktor, który zawsze był dobry gra z coraz większą swobodą i lekkością warsztatu.

Czytaj więcej: Most Szpiegów

Czerwony pająk

Nie jest to na pewno film o świetnie prowadzonym śledztwie jak sugeruje oficjalny zwiastun. Jeżeli liczycie na to, że zobaczycie tam fabułę kryminalną opowiadającą historię psychopaty to też będziecie usatysfakcjonowani tylko częściowo.

Czytaj więcej: Czerwony pająk

Seks, miłość i terapia

Uwielbiam kino francuskie... Żywiołowe, treściwe dialogi, bogate postaci, nietuzinkowe wydarzenia... Tak powinno być i tym razem. Film "Seks, miłość i terapia" jest jednak rozczarowujący, nudnawy i nie wnosi w nasze życie nic nowego. Traktując go jako lekką rozrywkę broni się a to za pośrednictwem roli Sophie Marceau.

Czytaj więcej: Seks, miłość i terapia

Snajper

Byłam na wojnie! Tak czułam się po obejrzeniu filmu i jeszcze rozpamiętuję. Gorąco polecam, obecność na czerwonym dywanie zawsze jest najlepszym poręczeniem ale ja chciałabym skupić się tylko na jednym słowie ,,odpowiedzialność". Film uzmysławia oraz mocno podkreśla brak...

Czytaj więcej: Snajper

Warsaw by Night

Starsza Pani wchodzi do klubu ze streapteasem. Rozgląda się, pudruje nosek. Ktoś się z niej śmieje, kto inny oferuje pomoc. Wreszcie znajduje mężczyznę, którego szukała, podchodzi do jego stolika i pyta czy może się przysiąść...

Czytaj więcej: Warsaw by Night

Polskie gówno

Filmów muzycznych dokonanych w postaci dokumentów, paradokumentów, dokumentów fabularyzowanych, musicali czy rock oper powstało całkiem wiele. I tych z udziałem Beatlesow po Doors Scorsese, czy nasz niezwykle mocny w wyrazie o zespole Miłość.

Czytaj więcej: Polskie gówno

Teoria wszystkiego

Mamy lata 60-te, Student Eddie (Stephen Hawking), student astronomii i kosmologii na Uniwersytecie w Cambridge ma ambicje znalezienia "prostego, eleganckiego wytłumaczenia" wszechświata. Eddiemu przychodzi praca naukowa z łatwością ale wyłącznie intelektualną.

Czytaj więcej: Teoria wszystkiego

Ziarno prawdy

Nie można się oprzeć wrażeniu, że kino polskie w ostatnim czasie zmieniło bieg w kierunku dobrego kina światowego. Przykłady to „Hiszpanka" Łukasza Barczyka – film o zbliżonym klimacie do „Grand Budapest Hotel" i oczywiście omawiane tutaj „Ziarno Prawdy".

Czytaj więcej: Ziarno prawdy