Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
6
10
15
17
20
27
29

Święto Ulicy Moniuszki Na Warmii I Mazurach

Inne
Termin: niedziela, 5 maja 11:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

5 maja 2019 rok, godz.11.00

Posadzenie „Dębu Moniuszki” przed gmachem Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii rozpocznie w dniu 5 maja 2019 roku, o godz.11.00 „ŚWIĘTO ULICY MONIUSZKI NA WARMII I MAZURACH”. Uroczyste świętowanie 200. rocznicy urodzin twórcy polskiej opery narodowej uświetnią  prezentacje artystyczne, na które złożą się m.in. występy:

– Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie - dyrygent:  Grażyna Kaznowska-Grygoruk
– Magdaleny Tokajuk – sopran,  akompaniament – Łukasz Woźniak
– Zespołu "CELLOFUNY"  pod kierownictwem Pawła Panasiuka
– Zespołu jazzowego pod kierownictwem  Tomasza Mieczykowskiego
– Trzech par tanecznych z zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo” UWM, które zatańczą „Mazura” Moniuszki.

Iwona Pavlović zaprosi Państwa do wspólnego zatańczenia Koncertowego Poloneza A-dur Stanisława Moniuszki, nagranego przez Orkiestrę Warmińsko- Mazurskiej Filharmonii.

Odbędzie się prezentacja kulinarnego wydarzenia „Moniuszko Menu” z udziałem znakomitych restauratorów, producentów cydru i staropolskiego piwa z regionu Warmii i Mazur.

Swoją premierę będzie miał komiks „U Rodziny w Operze” - zapraszamy na spotkanie z twórcami komiksu Jarkiem Gach i Katarzyną Matwiejczuk
Poprosimy zgromadzoną publiczność o wspólne zaśpiewanie wybranych pozycji z repertuaru „Śpiewnika domowego” Stanisława Moniuszki.

Prezentacja specjalnej edycji słodyczy, wyprodukowanych przez regionalnego producenta tradycyjnych wyrobów cukierniczych „Jutrzenka" Dobre Miasto Sp. z o.o.

Ogłoszenie zjazdu rodzin i osób o nazwisku Moniuszko, planowany w okresie plenerowego wystawienia opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki na Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.

 

źródło wydarzenia
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 30.05.2020