Spotkanie Seryjni Poeci - Dawid Staszczyk

Wykłady
Termin: 2017-10-27 18:00

Miejsce: Kamienica Naujacka

Gościem pierwszego po wakacjach spotkania z cyklu będzie Dawid Staszczyk.

Dawid Staszczyk ur. 14 lutego 1988 roku. Poeta, rusycysta – absolwent filologii rosyjskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Publikował m.in. w „Akcencie”, „Arteriach”, „Blizie”, „sZAFie”, na stronach Fundacji na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, „Odry”, „dwutygodnika”, „Wakatu”. Wiersze autora znalazły się również w „Antologii debiutów poetyckich 2014” (wyd. Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg 2015) oraz w almanachu „Lustra” (wyd. Fundacja Duży Format, Warszawa 2013). Debiutował tomem „Log out” (wyd. Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2014) nominowanym do nagrody „Złoty Środek Poezji”. Mieszka w Warszawie.

Seryjni Poeci to cykl spotkań promujących książki poetyckie wydane przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Do tej pory w ramach cyklu odbyło się ponad 40 spotkań w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Toruniu. W ramach cyklu występowali poeci z całego kraju, m.in.: Andrzej Sosnowski, Mariusz Grzebalski, Adam Wiedemann, Jakobe Mansztajn, Kira Pietrek, Piotr Sommer, Małgorzata Lebda, Joanna Oparek, Maciej Melecki, Piotr Kępiński, Ewa Sonnenberg i wielu innych.

WSTĘP WOLNY

ŹRÓDŁO: http://www.mok.olsztyn.pl/kalendarium/spotkanie-seryjni-poeci-3/1509127200

 

Telefon
(89) 522 13 70
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Dąbrowszczaków 3, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.