Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Sobota, 1 grudzień
2
Data : Niedziela, 2 grudzień
3
Data : Poniedziałek, 3 grudzień
4
Data : Wtorek, 4 grudzień
5
Data : Środa, 5 grudzień
6
Data : Czwartek, 6 grudzień
7
Data : Piątek, 7 grudzień
8
Data : Sobota, 8 grudzień
9
Data : Niedziela, 9 grudzień
10
Data : Poniedziałek, 10 grudzień
11
Data : Wtorek, 11 grudzień
12
Data : Środa, 12 grudzień
13
Data : Czwartek, 13 grudzień
14
Data : Piątek, 14 grudzień
15
Data : Sobota, 15 grudzień
16
Data : Niedziela, 16 grudzień
18
Data : Wtorek, 18 grudzień
19
Data : Środa, 19 grudzień
25
26
27
29
Data : Sobota, 29 grudzień
31
Data : Poniedziałek, 31 grudzień

Koncert Rodzinny Pt. "organowy Elementarz"

Koncerty
Termin: niedziela, 1 październik 11:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Szanowni Państwo

Filharmonia Warmińsko-Mazurska w dniu 1 października 2017r. o godz.11.00 zaprasza na pierwszy w nowym 72. Sezonie artystycznym Koncert rodzinny pt. „Organowy elementarz”

„Organy są największym z instrumentów muzycznych o najbardziej skomplikowanej budowie, posiadającym najrozleglejszą skalę dźwięków, najróżnorodniejszych w swej barwie. Stosunek jakiegokolwiek innego instrumentu do organów jest taki, jak jednej marchewki do całego ogrodu warzywnego.” Takie obrazowe porównanie użył w rozdziale poświęconym organom pt. Instrument nad instrumentami Jerzy Waldorff w książce „Sekrety Polihymnii.” Czy organy słusznie zasłużyły na takie warzywne porównanie?  Co to jest szafa organowa i jakie skrywa tajemnice? Czy piszczałki piszczą i czy jest ich tyle ile liter w alfabecie? Czy wypada grać na organach nogami?  Czy organy idą z duchem czasu? Na te pytania jak i również pytania publiczności odpowiedzą podczas Koncertu rodzinnego dwaj znakomici organiści: Jarosław Ciecierski i Maciej Sternicki. Oczywiście zaprezentują również słuchaczom kompozycje napisane specjalnie na organy jak i takie, które znamy z wykonań na innych instrumentach. A wszystko będzie się działo w dniu 1 października, w którym (od 1975 r.) świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki – w tym roku koncertem z organami w roli głównej.

Zapraszamy na Koncert rodzinny pt. Organowy elementarz w dniu 1 października 2017 o godz.11.00 do sali koncertowej Filharmonii. Bilety w cenie 30 zł normalny i 22 zł ulgowy do nabycia w kasie pon.-pt. w godz.10-18 lub poprzez stronę  www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl


Jarosław Krzysztof Ciecierski

- absolwent PSM I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie w kl. organów Wiktora Włudyki (dyplom z wyróżnieniem) i warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina – kl. organów prof.: Feliksa Rączkowskiego i Andrzeja Chorosińskiego; tam też odbył studia na Wydziale Reżyserii Dźwięku.

- swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał na kursach mistrzowskiej interpretacji (m.in. u takich profesorów, jak Guy Bovet, Istvan Ella, Daniel Roth, Hans i Martin Haselböck, Michel Chapuis, Andre Stricker, Pierze Segond, Gaston Litaize, Piet Kee, Bernard Winsemius, Harald Vogel, Herbert Wulff, Ludger Lohmann, Lorenzo Ghielmi, Olivier Latry, Joachim Grubich, Józef Serafin), zaś u Mariana Sawy, Juliana Gembalskiego i Josa van der Kooy’a doskonalił sztukę improwizacji organowej.

- laureat Ogólnopolskich Przesłuchań Klas Organów (Rzeszów, 1980), uczestniczył w kilku międzynarodowych konkursach, a w r. 1990 został finalistą Concours Suisse w Romainmôtier, dedykowanego wyłącznie muzyce Jehana Alaina.

- występuje regularnie w Polsce i wielu krajach Europy jako solista i kameralista, a także realizując partie basso continuo. Z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wykonywał koncerty Haendla, C.Ph.Em. Bacha, Haydna, Surzyńskiego, Poulenca oraz Requiem Duruflé), Ma w dorobku liczne kompozycje, opracowania muzyczne, publikacje i nagrania radiowe. W roku 2013 skomponował 31 etiud fortepianowych inspirowanych krasnalami wrocławskimi, co zaowocowało kilkoma prezentacjami multimedialnymi oraz układami choreograficznymi z dziećmi (m.in. Wrocław, MDK Krzyki oraz Klub Muzyki i Literatury; Olsztyn – Miejski Ośrodek Kultury).

- jest dyplomowanym pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie, gdzie prowadzi zajęcia z organów, improwizacji organowej, fortepianu, harmonii i kameralistyki, zwłaszcza z muzyką dawną. W roku 2007 został mianowany ekspertem MEN.

 - był związany z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Olsztyńską Szkołą Wyższą im. Józefa Rusieckiego, Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka, a także ze Studium dla Organistów. W wielu ośrodkach wykładał i prowadził warsztaty związane z improwizacją organową czy muzyką sakralną.

- jako organista współpracuje z wieloma kościołami przy oprawie uroczystych liturgii bądź okolicznościowych koncertów – np. w styczniu 2016 z połączonymi chórami zainaugurował w Katedrze Olsztyńskiej Rok Feliksa Nowowiejskiego.

- od roku 1997 działa w Zarządzie Koła Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków w Olsztynie, a od 1999 prowadzi artystycznie Olsztyńskie Koncerty Organowe, jeden z najważniejszych klasycznych festiwali w regionie. Współorganizuje też doroczne koncerty monograficzne pod patronatem SPAM (od 1998), Saloniki muzyczne wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury (ich liczba doszła już do 80) czy Spotkania na Szczycie w swojej szkole muzycznej, obejmujące szeroko rozumianą tematykę organistowską.

- wśród wyróżnień J. Ciecierskiego są: Nagroda Prezydenta Olsztyna w dziedzinie kultury (2004), odznaczenie MKiS „Zasłużony Działacz Kultury” (2005), Złota Odznaka SPAM (2007), Nagroda Marszałka Województwa w dziedzinie kultury (2009, na 25-lecie pracy art.), Srebrny Krzyż Zasługi (2012), odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2012) oraz medal „Za zasługi dla Muzyki” (2016).


Źródło: filharmonia.olsztyn.pl

 

Telefon
89 527 51 75
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 15.12.2018