Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
5
6
8
10
11
12
13
Data : Czwartek, 13 czerwca
16
17
18
19
20
21
Data : Piątek, 21 czerwca
23
Data : Niedziela, 23 czerwca
24
25
26
27

Warsztaty Renowacji Mebli

Warsztaty, Kursy
Termin: niedziela, 19 maja 09:00

Miejsce:  w Trękusku ul. Świerkowa 21

Zapraszam Cię serdecznie na dwudniowe warsztaty z renowacji mebli, które odbędą się 18-19 V 2024 w mojej pracowni w Trękusku ul. Świerkowa 21
? Dla kogo?
Warsztaty skierowane są dla hobbystów, osób początkujących, które chcą odnowić samodzielnie mebel.
? Jakie meble?
Podczas dwudniowego szkolenia będziemy skupiać się na niewielkich meblach „twardych” takich jak szafka nocna, stolik kawowy, krzesło (z tym, że nie będziemy zajmować się szyciem tapicerki na fotele, a jedynie wymianą jej na siedzisku czy oparciu z zaszywaniem rogów oraz stosując ręczny ścieg kryty). Jeśli nie posiadasz mebla, możesz go zakupić z dostępnych u mnie, ewentualnie pomogę Ci znaleźć odpowiedni. Każdorazowo mebel musi być uzgodniony ze mną przed warsztatami.
? Czego się nauczysz?
Będziesz pracować na własnym meblu i w zależności od jego stopnia zniszczenia prace będą polegały przede wszystkim na odnowieniu drewna – usunięciu starych powłok, zeszlifowaniu, nadaniu pożądanego wybarwienia i zabezpieczeniu go. Zastosujesz techniki, które będą odpowiednie dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na pracę z krzesłem tapicerowanym nauczysz się też wymiany warstw tapicerskich w prostym siedzisku (na warsztatach nie zajmujemy się naprawą i wiązaniem sprężyn, stosujemy sklejkę / płytę bądź pasy tapicerskie).
? Udział w warsztatach możesz zakupić w formie vochera – prezentu bez konkretnej daty (wówczas obdarowana osoba wybiera dostępny termin warsztatów, ale musi go wcześniej uzgodnić ze mną).
? Co zyskasz?
Wspaniały sposób na relaks, pomimo zmęczenia fizycznego poczujesz się dobrze, poznasz fajnych ludzi, nauczysz się jak samodzielnie w sposób prawidłowy odnowić własny mebel, który po metamorfozie wróci z Tobą do domu. Zrobisz coś ładnego w duchu zero waste. Będziesz posiadać niepowtarzalny mebel, którego nie dostaniesz w sklepie meblowym. Rozwiniesz swoje umiejętności manualne, nabędziesz pewności siebie przy obsłudze narzędzi i elektronarzędzi.
? Materiały i narzędzia które zapewniam:
Podczas warsztatów zapewniam dostęp do bejc, lakierów, wosków, farb akrylowych i kredowych. Dostępne też będą przygotowane przeze mnie tkaniny, pianki i pasy tapicerskie. Będziesz mieć dostęp do niezbędnych narzędzi ręcznych i niektórych elektronarzędzi by wykonać wszystkie prace związane z konserwacją drewna.
? Program:
Dzień 1
? szkolenie BHP i zapoznanie z urządzeniami i narzędziami dostępnymi na warsztatach
? krótkie wprowadzenie do renowacji drewna, omówienie dostępnych technik oczyszczania i konserwacji (zabierz notatnik, przygotuj pytania ?)
? ocena stanu istniejącego twojego mebla, plan prac i wybór sposobu wykończenia mebla
? oczyszczanie z istniejących warstw, rozbieranie elementów tapicerowanych, naprawy, klejenie
? wszelkie inne prace „brudne”
? sprzątanie stanowisk pracy

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 25.06.2024