Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
6
7
8
9
10
22
23
24
25
29
30

Klasyczny film szpiegowski chociaż pozbawiony typowych scen akcji, co niektórych zawiodło. Natomiast wyśmienita gra aktorska Toma Hanksa rekompensuje przybranie innego kierunku w filmie. Z upływem lat aktor, który zawsze był dobry gra z coraz większą swobodą i lekkością warsztatu.

Nie jest to na pewno film o świetnie prowadzonym śledztwie jak sugeruje oficjalny zwiastun. Jeżeli liczycie na to, że zobaczycie tam fabułę kryminalną opowiadającą historię psychopaty to też będziecie usatysfakcjonowani tylko częściowo.

Uwielbiam kino francuskie... Żywiołowe, treściwe dialogi, bogate postaci, nietuzinkowe wydarzenia... Tak powinno być i tym razem. Film "Seks, miłość i terapia" jest jednak rozczarowujący, nudnawy i nie wnosi w nasze życie nic nowego. Traktując go jako lekką rozrywkę broni się a to za pośrednictwem roli Sophie Marceau.

Byłam na wojnie! Tak czułam się po obejrzeniu filmu i jeszcze rozpamiętuję. Gorąco polecam, obecność na czerwonym dywanie zawsze jest najlepszym poręczeniem ale ja chciałabym skupić się tylko na jednym słowie ,,odpowiedzialność". Film uzmysławia oraz mocno podkreśla brak...

Starsza Pani wchodzi do klubu ze streapteasem. Rozgląda się, pudruje nosek. Ktoś się z niej śmieje, kto inny oferuje pomoc. Wreszcie znajduje mężczyznę, którego szukała, podchodzi do jego stolika i pyta czy może się przysiąść...

Filmów muzycznych dokonanych w postaci dokumentów, paradokumentów, dokumentów fabularyzowanych, musicali czy rock oper powstało całkiem wiele. I tych z udziałem Beatlesow po Doors Scorsese, czy nasz niezwykle mocny w wyrazie o zespole Miłość.

Mamy lata 60-te, Student Eddie (Stephen Hawking), student astronomii i kosmologii na Uniwersytecie w Cambridge ma ambicje znalezienia "prostego, eleganckiego wytłumaczenia" wszechświata. Eddiemu przychodzi praca naukowa z łatwością ale wyłącznie intelektualną.

Nie można się oprzeć wrażeniu, że kino polskie w ostatnim czasie zmieniło bieg w kierunku dobrego kina światowego. Przykłady to „Hiszpanka" Łukasza Barczyka – film o zbliżonym klimacie do „Grand Budapest Hotel" i oczywiście omawiane tutaj „Ziarno Prawdy".

Jeżeli ktoś sobie wyobraża, że uda się do kina na film jaki prezentuje nam trailer to trochę się pomyli. Nie chcę przez to powiedzieć, że twórcy trailera wybrali najlepsze momenty i poza nimi już nic ciekawego w nim nie było.

Vincent ma słabe życie. Starzeje się, nie ma pieniędzy, uprawia seks z ciężarną prostytutką, której nie jest w stanie zapłacić i nie lubi ludzi. Oliver to chłopiec, sąsiad Vincenta, osesek nie radzący sobie z rówieśnikami, ale za to inteligentny i wrażliwy.

John Wick był najlepszym płatnym zabójcą w USA, który dla ukochanej żony postanowił żyć uczciwie. Po jej śmierci pozostaje mu tylko samochód i ostatni prezent od ukochanej. Nie dane mu będzie jednak w spokoju opłakiwać śmierć żony.

Film oparty na nieautentycznych wydarzeniach, czyli historia, która mogła się przydarzyć każdemu, jednak chyba nikomu z nas lub naszych znajomych. Innymi słowy romantyczna komedia w stylu amerykańskim z tą tylko różnicą, że tym razem kopciuszek nie za bardzo chce księcia.

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 13.04.2024