Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
6
7
8
9
10
22
23
24
25
29
30

Tajemnice Wszechświata - Ile Jest Planet W Kosmosie?

Wykłady, Prelekcje, Spotkania
Termin: piątek, 17 marca 18:00

Miejsce: Planetarium

Gdy w 1992 roku doniesiono o odkryciu pierwszych planet pozasłonecznych cały zainteresowany astronomią świat odetchnął z ulgą, mimo iż znalezione przez Alexa Wolszczana planety okrążają gwiazdę neutronową. Stało się bowiem jasne, że Układ Słoneczny nie jest ewenementem na skalę Wszechświata. I rzeczywiście, niedługo potem doniesienia o kolejnych planetach stały się juz normą, a dziś niewielu zwraca już na takie zwykłe newsy uwagę.
Podczas spotkania opowiem o koncepcjach powstania układów planetarnych, o metodach ich wykrywania oraz opowiem o kilku najciekawszych układach, jakie do tej pory zostały odkryte. Oczywiście nie pominiemy dywagacji o planetach ziemiopodobnych i o warunkach potrzebnych do tego, by na takich globach wzorem Ziemi mogło rozwinąć się życie.
Kiedy: 17.03.2023
Bilety normalne i ulgowe: 1 zł

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 13.04.2024