Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
5
6
8
10
11
12
13
Data : Czwartek, 13 czerwca
16
17
18
19
20
21
Data : Piątek, 21 czerwca
23
Data : Niedziela, 23 czerwca
24
25
26
27

Majowe Warsztaty Z Kamą Nienałtowską

Warsztaty, Kursy
Termin: niedziela, 19 maja 11:00

Miejsce: Szkoła Tańca i Pole Dance Justyna Karska - Staromiejska 12 Olsztyn

KAMA NIENAŁTOWSKA - trenuje ponad 35 lat, jest organizatorką warsztatów i szkoleń ze stretchingu dla polskiej kadry instruktorskiej, artystów profesjonalistów i amatorów. Specjalizuje się przede wszystkim w stretchingu, treningu mobilności i kontorsji opierając się na sprawdzonych technikach szkoleń profesjonalistów i bieżącej wiedzy z dziedziny biomechaniki i neuromechaniki. Propaguje bezpieczne i efektywne techniki zwiększania mobilności w każdym wieku. Jest wszechstronnie aktywna, bliskich jest jej wiele dziedzin z zakresu fitness, sportu jak i tańca ?
Harmonogram warsztatów:
⭐️ 11:00-12:30 ROLLOWANIE (1,5h)
Warsztaty, na których poznajemy czym jest rollowanie i dlaczego może nam ono pomóc w naszych aktywnościach fizycznych. Na tych warsztatach znajdziesz odpowiedź na pytanie jak odzyskać komfort i sprawić, żeby mięśnie były bardziej chętne do współpracy podczas zajęć i treningów ale też funkcjonowaniu co dzień. Kama pokaże jak rozluźnić większość partii mięśniowych i jak przeciwdziałać spięciu mięśni. Pomaga uczestnikom znaleźć tzw. punkty spustowe, czyli miejsca, które dostarczają najwięcej nieprzyjemnych odczuć i pracuje nad ich rozluźnieniem. Nie ma obowiązku przynoszenia własnego sprzętu ?
⭐️ 12:45-14:15 STRETCH&RELEASE (1,5h)
Warsztaty dedykowane głównie osobom, które które w wyniku dużej ilości treningów lub codziennej pracy nie mają czasu na pełną regenerację lub podczas rozciągania czują blokady, spięcia, nie widzą postępów. Pracujemy nad ogólnym komfortem ciała, rozluźniamy często pojawiające się blokady i spięcia, pracujemy nad oddechem, wyrównaniem dysbalansów mięśniowych, obniżeniem tonusu mięśniowego i redukcją ogólnego przebodźcowania. Dla tych, którzy nie ćwiczą na co dzień, jest to szansa na o wiele lepsze samopoczucie, a dla tych, którzy trenują, na rozpracowanie nadmiernych napięć i być może znalezienie przyczyn, dla których postępy pojawiały się wolniej niż można by tego oczekiwać.
⭐️ 14:30-16:00 FRONT STRETCH (1,5h)
Warsztaty dedykowane szpagatom wykroczno zakrocznym. Zaczynamy od pracy z autonomicznym układem nerwowym, stymulujemy układ przywspółczulny, pracujemy z oddechem i dowiadujemy się m.in, co to ma wspólnego z prawidłowym ułożeniem miednicy w szpagacie, domykaniem biodra i nie przeciążaniem odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Rozluźniamy blokady, aktywujemy i uplastyczniamy mięśnie odgrywające najważniejsze role podczas pracy nad szpagatami (w tym m.in. nad grupą kulszowo goleniową, biodrowo lędźwiową, mięśniami pośladkowymi i gruszkowatym). Nie zabraknie także pracy z somatycznym układem nerwowym oraz pracy nad poprawianiem kontroli w maksymalnych zakresach.
⭐️ 16:15-17:45 BACK STRETCH (1,5h)
Przepis na wygięcia do tyłu jest dwuczłonowy: składa się z pracy nad rozciąganiem "przodu" i wzmacnianiem "tyłu". Nie da sie także pominąć roli obwodowego układu nerwowego. W tym celu na warsztatach rozbieramy gięcia na czynniki pierwsze, czyli pracujemy z autonomicznym ukladem nerwowym, znosimy nadmierne napięcia w klatce piersiowej, uplastyczniamy kręgosłup, żebra, mostek, poprawiamy stabilizację centralną, wzmacniamy mięśnie grzbietu, pośladki, rozciągamy przednią taśmę mięśniową, mięśnie piersiowe, grupę biodrowo lędźwiową i mięśnie czworogłowe uda, zwiększamy zakresy ruchu w ramionach, mobilność łopatki i bioder. Następnie z powrotem składamy to wszystko w wygięcia w taki sposób, żeby były zdrowsze, mniej podatne na kontuzje i coraz przyjemniejsze ?
⭐️ 18:00-19:30 POWER STRETCH (1,5h)
Program warsztatów zawiera ćwiczenia zwiększające siłę, poprawiające mechanikę pracy mięśni i przewodnictwo nerwowe między mózgiem, a mięśniami. Warsztaty power stretch nie są dynamiczne, w charakterze trochę zbliżone do ćwiczeń typu joga/pilates/kalistenika. Pracujemy nad siłą i balansem, żeby być w stanie w praktyce wykorzystywać nasze zakresy ruchu (np podnosić wysoko nogi, robić mostki ze stania, figury pole dance typu eagle, rio de janeiro czy rainbow marchenko). Uczymy się oddychać przy wysiłku, żeby dotleniać prawidłowo mięśnie i wspomagać tym samym ich pracę. Na tych warsztatach często można znaleźć odpowiedź na to, dlaczego coś nas boli, dlaczego nie robimy postępów lub przykładowo mdli nas podczas rozciągania.
Koszt warsztatów:
?180 zł za jeden blok
?330 zł za dwa bloki
?470 zł za trzy bloki
➡️ Każdy blok trwa 1,5h (90 minut)
➡️ Warsztaty są zakończone certyfikatem
➡️ Liczba miejsc jest ograniczona
➡️ Przed warsztatami konieczna jest wpłata zaliczki 50% kwoty do 13 maja
➡️ Jeśli nie możesz pojawić się na warsztatach istnieje możliwość odsprzedania miejsca innej kursantce
➡️ Uczestnik warsztatów bierze w nich udział z pełną świadomością swojego ciała

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 25.06.2024