Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
5
6
8
10
11
12
13
Data : Czwartek, 13 czerwca
16
17
18
19
20
21
Data : Piątek, 21 czerwca
23
Data : Niedziela, 23 czerwca
24
25
26
27

Wieczór Z Gitarą Akustyczną

Koncerty
Termin: czwartek, 23 listopada 19:00

Miejsce: Galeria Sowa, Olsztyn, Zamkowa 2

Wieczór z gitarą akustyczną:
Sir Nylon McSteel, Paweł „Kadłub” Stankiewicz & Kornel Jasiński
Gitary tych panów można usłyszeć m.in. na płytach Johna Portera, Marka Piekarczyka, Kasi Kowalskiej, Magdy Umer, zespołu Chemia czy Yugoton, w filmach Jerzego Skolimowskiego, kinowych hitach „Bogowie”, „Najlepszy”, serialach „Kruk”, „Chyłka”, spektaklach Krzysztofa Warlikowskiego, a to tylko niewielki ułamek artystycznej działalności dwóch duetów, które w akustycznej wersji zaprezentują się razem na jednej scenie. Jeden w odsłonie instrumentalnej, drugi z autorską piosenką.
Sir Nylon McSteel
Duet gitarowy, wykonujący autorską muzykę instrumentalną. Zespół powstał w połowie roku 2021. Tworzący go muzycy wywodzą się z dość odległych muzycznych światów. Andrzej Olewiński to przede wszystkim gitarzysta klasyczny, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Maciek Papalski to wychowanek Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy, na co dzień związany ze sceną rockową. Połączenie tych dwóch, na pozór odległych od siebie światów, otworzyło przed członkami zespołu nieograniczone możliwości muzyczne i aranżacyjne. Nieustanne zmiany nastrojów, przenikanie się stylistyk, nietypowe rozwiązania rytmiczne sprawiają, iż kompozycje zespołu nie mieszczą się w jednej konwencji. Charakterystyczną cechą jest również brzmienie duetu, oparte na niecodziennym połączeniu gitary klasycznej i akustycznej.

 

Telefon
502656902
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Zamkowa 2, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 25.06.2024