Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
6
7
8
9
20
21
22
23
25
26
27
29
31

Czego Nie Widać

Spektakle
Termin: piątek, 15 września 19:00

Miejsce: Teatr Jaracza

Wcale nie okrzyczany "Mayday" Raya Cooneya, a całkiem inny utwór zupełnie słusznie nosi miano najlepszej farsy świata lub - jak kto woli - farsy fars. Sztuką tą jest "Czego nie widać" Michaela Frayna, od czasu światowej prapremiery w 1982 roku grana nieprzerwanie i traktowana jak wzorzec metra z Sevres, gdy idzie o ten najtrudniejszy sceniczny gatunek. Pomysł brytyjskiego autora jest zabójczo prosty. Oto trafiamy za kulisy spektaklu "Co widać" - dość pośledniej przyznajmy teatralnej produkcji szykowanej ku rozbawieniu gawiedzi. Z początku jesteśmy na próbie generalnej. Spektakl jest w rozsypce, reżyser szaleje, scenografia trzeszczy, rekwizyty giną, techniczny ucieka w alkohol. Potem towarzyszymy aktorom w środku tournee z przedstawieniem. Do ogólnego chaosu dochodzą miłostki i animozje w zespole, robi się istny armagedon. To jednak nic wobec tego, co zobaczymy podczas ostatniego spektaklu. Nawet sardynki uciekną z talerza grającej pokojówkę aktorki...
 

Farsa Frayna prowadzi nas za teatralne kulisy, bezlitośnie portretując ludzi sceny i to jest jej pierwszy wielki atut. Kolejnym jest absurdalny humor, który sprawia, iż nie możemy dać gwarancji, że podczas spektaklu nie pospadacie z krzeseł ze śmiechu. "Czego nie widać" to prawdziwe wyzwanie dla realizatorów. Piekielnie precyzyjna machina na dziewięcioro aktorów, wiele par drzwi - istne szaleństwo. Wszystko tu musi chodzić jak w zegarku, bo najmniejsze opóźnienie czy pomyłka niweluje efekt całości. A jednak warto poważyć się na ten farsowy Mount Everest, bo jak się uda przyjemność dla widzów i twórców gwarantowana.
 

A w olsztyńskim Teatrze Jaracza udać się musi, bo gwarantuje to znakomita ekipa realizatorów. Spektakl reżyseruje wytrwany specjalista od teatralnego śmiechu Tomasz Dutkiewicz, znany naszej publiczności z obleganego spektaklu "Seks, miłość i podatki".

 

 

Adres
1 Maja 4, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 18.05.2024