Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
6
10
Data : Niedziela, 10 września
11
12
13
14
Data : Czwartek, 14 września
25
26

Gorzko, Gorzko

Spektakle
Termin: sobota, 9 września 19:30

Miejsce: Teatr Jaracza

Adaptacja wspaniałej powieści Joanny Bator. Wzruszająca, chwilami mroczna i niezwykle wciągająca opowieść o czterech pokoleniach kobiet z tej samej rodziny. Najmłodsza z nich, Kalina, odtwarza losy swojej prababki Berty, która przed II wojną światową słynęła na cały Langwaltersdorf z wyrobów masarskich, jak się okaże nie tylko. Następna była Barbara, która najchętniej przeszłaby przez życie niezauważona przez nikogo, ale wbrew chęciom trafiła na pierwsze strony gazet. Z kolei Violetta przez V i dwa t lubiła marzyć o pięknej przyszłości, powodzeniu i karierze... Każda z bohaterek jest inna, ale każda ma też swoją miłosną tajemnicę i tęsknotę.

Kalina przy okazji odtwarzania dziewczyńskich, kobiecych i matczynych historii swoich przodkiń rozlicza się ze swoją młodością, dojrzewaniem i wyzwoleniem.

W tej przejmującej opowieści o miłości przejrzeć się może wiele kobiet z różnych pokoleń. A czy mężczyźni znajdą coś dla siebie? Z pewnością sporo o determinacji i sile przetrwania.

We wszystkie role wcieli się Marzena Bergmann, trzykrotna zdobywczyni Teatralnej Kreacji Roku.

 

 

Adres
1 Maja 4, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 26.09.2023