Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
6
10
Data : Niedziela, 10 września
11
12
13
14
Data : Czwartek, 14 września
25
26

Maria Peszek

Koncerty
Termin: piątek, 1 września 20:00

Miejsce: Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Okopowa

W ramach cyklu CHWACKO w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi Maria Peszek! ? MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert niepokornej artystki w piątek 1 września o godz. 20:00.

Maria Peszek to wokalistka, aktorka, autorka tekstów i performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą.

?

Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych — miasto mania (2005) / maria Awaria (2008) / Jezus Maria Peszek (2012) / Karabin (2016) / Ave Maria (2021). Każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, stając się platynowym i podwójnie platynowym, łącznie sprzedając się w nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy i czyniąc Marię Peszek jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

?

Określana jako „koncertowe zwierzę” Maria Peszek zagrała ponad pięćset entuzjastycznie odebranych koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach. Jest laureatką prestiżowych nagród między innymi — Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju. Przez pięć lat prowadziła w Radiu Roxy swój autorski program — Radio Maria.

?

Maria Peszek to autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną. Artystka wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej.

?

Maria Peszek w Olsztynie
? 1 września (piątek) / godz. 20:00
Amfiteatr w Olsztynie

? Bilety: 69 zł dostępne:
? na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
? w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
? w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
? w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 26.09.2023