Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
5
6
7
8
10
12
19
Data : Poniedziałek, 19 lutego
24
26
27
28
29

Teatr Jaracza Na Zamkach Gotyckich

Spektakle
Termin: piątek, 26 sierpnia 20:00

Miejsce: Teatr Jaracza

Teatr Jaracza - znowu na zamkach

W te wakacje, podobnie jak w poprzednich latach, świetne inscenizacje Teatru Jaracza w Olsztynie będzie można zobaczyć w niepowtarzalnej scenerii warmińskich zamków gotyckich. Szykuje się więc prawdziwa gratka dla miłośników teatru, historii i wspaniałej architektury. Warto więc zapamiętać i już rezerwować sobie terminy.
Zaczniemy od zamku w Olsztynie, gdzie 4,5 i 7 sierpnia zagramy "Jak Wam się podoba" - pełną miłości i magii jedną z najbardziej lubianych przez publiczność komedii Williama Szekspira. Następnie aktorki i aktorzy Teatru Jaracza zjadą do Lidzbarka Warmińskiego, by na dziedzińcu tamtejszego zamku 14 sierpnia zagrać "Wroga publicznego" Istvana Tasnadiego - ostrą doprawioną piosenkami sztukę o handlarzu końmi, który obciążony bezprawnym podatkiem wypowiada wojnę władzy. Na zamku w Reszlu 20 sierpnia czeka nas całkowita zmiana klimatu - opowieść o lekarzu, który niechcący łamie klucz, chcąc otworzyć drzwi swego gabinetu i stawia czoła licznym związanym z tym komplikacjom, a przy okazji i własnym kłamstwom. Wszystko to oferuje "Lekarz na telefon" - prawdopodobnie jedyna w historii teatru farsa na jednego aktora w brawurowym wykonaniu Dawida Dziarkowskiego.
Sami jesteśmy ciekawi, jak w scenerii kościoła poewangelickiego w Barczewie wybrzmią "Łatwe rzeczy", czyli Ireny Telesz-Burczyk i Mileny Gauer opowieść o teatrze oraz blaskach, cieniach i pułapkach aktorstwa. Przekonamy się o tym 25 sierpnia. Dzień później w tym samym miejscu spotkanie z Marzeną Bergmann w monodramie "Gorzko, gorzko" opartym na powieści laureatki Nagrody Nike Joanny Bator. To opowieść o czterech pokoleniach kobiet z tej samej rodziny z miasteczka na Dolnym Śląsku. Dlaczego Berta popełniła zbrodnię? Kiedy Barbara nauczyła się rzucać nożem? Dlaczego Violetta otworzyła puszkę Pandory i odkryła, co tam było - warto poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania i zobaczyć dużo, dużo więcej.
Irenę Telesz-Burczyk, tym razem w duecie z Grzegorzem Gromkiem, zobaczymy na zamku w Nidzicy w "Czuwaniu" Morrisa Panycha. Kemp jest samotnym mężczyzną w średnim wieku. Grace to jego stara schorowana ciotka. Co wyniknie z ich spotkania sprowokowanego listem kobiety, informującym, że umiera i zostały jej tylko godziny? Wszystkich, którzy 1 wrześnie będą w Nidzicy, zapraszamy do zamku i na przedstawienie. Dzień później zaś, w tym samym miejscu, proponujemy "Plecak z jednorożcem" - rzecz odrobinę zabawną, ale nad wyraz gorzką. I przerażająco aktualną. Plecak z jednorożcem sprawia, że Tomek staje się ofiarą szkolnej przemocy. Wszystko dlatego, że na kawałku materiału był obrazek z serialu „My Little Pony”. Zdarzenie to sprowadza na rodziców dylemat: respektować wybory własnego dziecka czy poddać się społecznej presji? Zrewidować dotychczasowe decyzje i strategie wychowawcze czy pozostać wiernym sobie?
Letnie prezentacje spektakli na warmińskich gotyckich zamków to nasza propozycja dla mieszkańców odwiedzanych miast oraz dla turystów, którzy w wakacje odwiedzają nasz region. Życząc wszystkim dobrego odpoczynku w wyjątkowych okolicznościach przyrody, zachęcamy do skosztowania teatru - w równie ekscytującej niecodziennej scenerii.

 

 

źródło wydarzenia
Adres
1 Maja 4, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 22.02.2024