Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
22
23
24
27
28

Panny Z Wilka

Spektakle
Termin: czwartek, 12 maja 19:00

Miejsce: Teatr Jaracza

Wiktor Ruben przyjeżdża na urlop do dawno niewidzianych krewnych. Przy okazji odwiedza majątek Wilko, w którym wakacje spędzają tytułowe panny - jego znajome z czasów młodości. Minęły lata, one dorosły, dojrzały, przeszły swoje i nabrały życiowego otrzaskania, nadal doskonale pamiętają Wiktora i coś je ciągnie do mężczyzny... Ten również kryje tajemnice, szuka swojego miejsca w życiu i miłości.
Tak rozpoczyna się przedstawienie „Panny z Wilka” w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego w olsztyńskim Teatrze Jaracza, które niebawem schodzi z afisza. Ostatnia to więc szansa, by przenieść się w świat prozy Jarosława Iwaszkiewicza, i to w mistrzowskim wydaniu. Zdaniem wielu „Panny z Wilka” to najwybitniejsze opowiadania pisarza, porównywane często z takim arcydziełem gatunku, jak „Śmierć w Wenecji” Tomasza Manna. W atmosferze przełamującego się lata Wiktor i panny szukają więc minionej fascynacji, radości i beztroski. Wspomnienia przeplatają się z teraźniejszością. Lekkość sąsiaduje z przeczuciem przemijania, nostalgia przeplata się z wyrafinowanym humorem i najczystszą sceniczną poezją. Klasyczne w formie, wysmakowane plastycznie „Panny z Wilka” Krzysztofa Rekowskiego to propozycja nie tylko dla koneserów literatury, ale dla wszystkich traktujących teatr jako wehikuł do podróży w dawno minione czasy, ale też szukających w nim najszczerszych gorących emocji. Po obejrzeniu jedni wrócą do Iwaszkiewicza, inni przypomną sobie klasyczny film Andrzeja Wajdy. A wszyscy, którzy w teatrze szukają prawdziwych emocji i wspaniałych obrazów, spędzą w teatrze niezapomniany wieczór.
Majowych prezentacji „Panien z Wilka” nie można przegapić, gdyż po niemal trzech latach od premiery, świetnych recenzjach oraz festiwalowych sukcesach (awans do finału konkursu „Klasyka Żywa” i występy na ubiegłorocznych Opolskich Konfrontacjach Teatralnych) spektakl schodzi z afisza olsztyńskiego teatru. Także dlatego najbliższe przedstawienia będą absolutnie wyjątkowe.

 

 

źródło wydarzenia
Adres
1 Maja 4, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 30.05.2023