Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
9
29
Data : Poniedziałek, 29 listopada

Zakładowej Choinki Czar // Nabór Zdjęć

Inne
Termin: wtorek, 30 listopada 12:00

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury

Co to się działo! Pośród bachicznych szelestów krepininy, w rozgwieżdżonej feerii dekoracyjnych pazłotek od serwowitu, swawoliło się do białego rana, a przynajmniej do późniejszego popołudnia, na niejednej choince zakładowej ?
Ten przedziwny PRL-owski twór, skrzyżowanie Świąt, karnawału i rozpasanego pokazu erzacowej mody, chyba nie ma odpowiednika w dzisiejszym blichtrze. Raczej nikt nie szuka już zatraty w fetyszu kubańskich pomarańczy, nikomu nie imponują już gustowne czapki z tektury… A my, z wrodzonym sobie przekornym wdziękiem pomyśleliśmy, że może właśnie warto wybrać się aleją wspomnień gilgoczących jak ożywczy haust schłodzonej oranżady. Zapraszamy na Zakładowej Choinki Czar!
Gdy jako szwoleżer krakowiak muszkieter rwałeś dziewczęta do kolusia do kolusia, gdy jako śnieżynka jagódka wróżka zdzierałaś zelówki do Kaczuch, zapewne nie przeszła przez twoją głowę myśl ile trudu kosztuje nieszczęsnych rodziców zrobienie czegoś z niczego. W czasach, gdy nie istniały jeszcze profesjonalne wypożyczalnie i gdy nikt jeszcze o sklepach-„chińczykach” nie słyszał, ojcowie zamieniali się w Adamów Słodowych, a matki – w pomysłowych Dobromirów.
❗ I właśnie o te stroje nam chodzi ?
? Wzywamy do ujawnienia się wszystkich Zorrów z odzysku i wszystkich Apaczów w pióropuszach z pierza z poduszek! Wszystkie księżniczki w koronach z pazłotek po cukierkach, wszystkie wróżki z różdżkami ze śrubokrętów i wszystkie pastereczki w wiankach z ton bibuły!
Wyszperajcie z odmętów rodzinnych albumów zdjęcia z tzw. choinek organizowanych w zakładach pracy rodziców, szkołach i przedszkolach, i podzielcie się nimi z miastem i światem. Pamiętajcie, że obciachowość tych strojów jest wyrazem rodzicielskiego bohaterstwa. Im gorszy kostium, tym lepiej dla sprawy. Stwórzmy wspólnie wystawę, która pyszniąc się na Targu Rybnym zainspiruje współczesnych rodziców do poszukiwania kreatywnych rozwiązań.
Na wasze zdjęcia czekamy do 30 listopada. Możecie skorzystać z formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie ? https://www.mok.olsztyn.pl/.../pokaz-swoje-zdjecie-z... albo zeskanować lub sfotografować swoje zdjęcie i przesłać plik (format jpg, tiff lub pdf, jakość co najmniej 300 dpi) na adres: ? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wraz ze skanem lub zdjęciem podpisanej zgody na wykorzystanie wizerunku (plik do pobrania na stronie formularza ?)
Gotową wystawę będzie można oglądać od 17 grudnia.
W razie pytań i lęków, piszcie śmiało: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 30.11.2021