Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
9
29
Data : Poniedziałek, 29 listopada

Spektakl Kobiety, Wino I Śmiech

Spektakle
Termin: środa, 17 listopada 19:00

Miejsce: Galeria Usługa Jazz Bar

Kobiety, wino i śmiech – w tych trzech słowach zawiera się cała esencja spektaklu. Dwie kobiety, które łączy szczególna więź przyjaźni, spotykają się wieczorową porą w mieszkaniu, by porozmawiać o życiu. Spotkanie odbywa się przy winie, czyli trunku, który otwiera głowy i dyskusje. A śmiech nawiązuje do treści, które kobiety poruszają przy winie. Będzie humorystycznie, luźno, muzycznie, śpiewająco i zabawnie – jak to przy winnym trunku zazwyczaj bywa!
Scenariusz został zbudowany na podstawie wypowiedzi młodych kobiet, które jasno określają swoje stanowisko względem współczesnej kobiety i rozumianej kobiecości. Sprzeciwiają się stereotypom budowanym od lat i nie zgadzają się z jednym wyrytym wzorem „jaka kobieta powinna być”. Bohaterki spektaklu mówiąc głosem kobiet, dzięki którym powstał scenariusz, poruszają kwestię m.in. kreowania współczesnej kobiety przez media społecznościowe oraz świat reklam i kolorowych czasopism, nacisku ze strony trenerek fitness, bycia „fit” i diet online, kawałów o blondynkach i przysłowiowej głupocie pań o blond włosach, nacisku na kobiecość i stereotypu pięknej kobiety oraz „baby za kółkiem”. Do jakich wniosków zatem dojdą bohaterki w swoich rozważaniach?
W spektaklu pojawią się autorskie piosenki, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu. Autorką słów piosenek oraz muzyki jest Dominika Giernatowska, czyli Inka Music. Wielkie ukłony również w stronę Marcina Olińskiego, który przyczynił się do powstania muzyki, tzw. współprodukcja muzyczna.
Za kolorowe multimedia i filmy, które urozmaicają fabułę spektaklu odpowiedzialny jest Marcin Gomułka. Marcin w swej filmowej precyzji uchwycił esencję paradoksu programów telewizyjnych, reklam oraz mediów społecznościowych.
Za męską Krystynę Czubównę wcielił się Adam Żejmo , który za pomocą swego malowniczego głosu wprowadza widza w program przyrodniczy, którego głównym bohaterem jest zwierzak z rodzaju homo.
Kobieta, która była inspiracją i zaczątkiem całego projektu, to Ewelina Sowiak, która jest odtwórczynią Zochy w Bystrzycy Kłodzkiej.
W Olsztynie tą kobietą jest Agnieszka Harasimowicz - aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek.
Kobietą, która jest inicjatorką tego całego zamieszania to Paulina Kajdanowicz. Paulina napisała scenariusz, wyreżyserowała i koordynowała cały projekt od początku do końca. Jak ostatecznie wyszło? To już ocenicie Drodzy Widzowie Wy sami!
Scenariusz, reżyseria - Paulina Kajdanowicz
Muzyka, teksty piosenek - Inka Music
Współprodukcja muzyczna - Marcin Oliński
Filmy, montaż - Marcin Gomułka
Zdjęcie plakatu - Ewelina Sowiak
Lektor - Adam Żejmo
Występują:
Zocha - Agnieszka Harasimowicz
Pati - Paulina Kajdanowicz
GRAMY:
4.11.2021, godz. 19:00
6.11.2021, godz. 19:00
17.11.2021, godz. 19:00
23.11.2021, godz. 19:00
Miejsce: Galeria Usługa Jazz Bar w Olsztynie

 

Telefon
509 611 181
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
10-019, Stare Miasto 2, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 30.11.2021