Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
9
29
Data : Poniedziałek, 29 listopada

Wieczory Z Uranią - Biofilm: Dziewiąty Pasażer Nostromo -Magdalena Pilska-Piotrowska

Filmy
Termin: piątek, 12 listopada 18:00

Miejsce: Planetarium

Wieczory z Uranią - cykl odczytowy w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym 2022/2021
Zapraszamy na kolejny w tym cyklu odczyt, 12 listopada 2021, o godz. 18:00, do Sali Projekcyjnej Olsztyńskiego Planetarium. Naszym i Państwa gościem będzie mgr Magdalena Pilska-Piotrowska z Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego, z wykładem pt. „Biofilm: Dziewiąty pasażer Nostromo”.
Kolejne misje kosmiczne wyruszają aby badać obiekty Układu Słonecznego i poszukiwać śladów życia. Rozważane są możliwości zasiedlania i funkcjonowania człowieka na innych planetach. Jak dotąd ludzie postawili swoją stopę na Księżycu i obecni są na orbicie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Okazuje się, że na podbój kosmosu wyruszyły również inne organizmy. Jakie problemy powoduje obecność nadprogramowych pasażerów? Rozwiązanie tego problemu jest istotne z punktu widzenia podróży kosmicznych i ewentualnej kolonizacji innych globów przez ludzkość.
Cena biletu: 1 zł
Zapraszamy!!!
www.planetarium.olsztyn.pl

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 30.11.2021