Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
9
29
Data : Poniedziałek, 29 listopada

Koncert Małgorzaty Lipińskiej Z Zespołem

Koncerty
Termin: niedziela, 14 listopada 18:15

Miejsce: Galeria Sowa, Olsztyn, Zamkowa 2

Małgorzata Lipińska wystąpi po raz pierwszy w Olsztynie, w gościnnej i przyjaznej muzykom z Krainy Łagodności Galerii Sowa.
Małgorzata Lipińska debiutowała w Bydgoszczy, w studenckim zespole Bez Próby. Była laureatką wielu festiwali piosenki studenckiej (m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie). Po przerwie powróciła do występów z autorskim programem. Oprócz liderki zespół tworzą: Adam Budziński – gitara, Grzegorz Bielawski – gitara, Tomasz Pastuszak – harmonijki ustne, Wojciech Sokołowski – gitara basowa.
W sierpniu 2019 r. zespół wydał debiutancką płytę z autorskimi piosenkami Małgorzaty Lipińskiej pt. „Zatrzymaj”. Dobrym słowem opatrzyła płytę Aleksandra Bacińska - poetka, autorka tekstów piosenek:
"Warto było czekać na tę płytę, żeby usłyszeć kroki wrześniowego żołnierza, zobaczyć jak tańczy Ryfka, poczuć pachnące słowem powietrze. Małgosia Lipińska o sprawach istotnych potrafi mówić pogodnie, w doborowym towarzystwie gitar i czujnej harmonijki. Na nasze i swoich piosenek szczęście. Zatrzymaj się, żeby usłyszeć, jak ciepło zostają z nami. Na dobre. I gdy przyjdzie długa zima".
Zapowiedź jednego z organizatorów występu:
„Małgorzata Lipińska jest mistrzynią w klasie liryki piosenki. Reprezentując przed laty środowisko bydgosko-toruńskie, w dominującą turystyczną formę wspólnego śpiewania wniosła nową jakość, skłaniając do zatrzymania się, wsłuchania w poetycką treść. Mając w programie kilka uznanych już autorskich klasyków śpiewanej liryki, wciąż tworzy, odnajdując w codziennych realiach niesłabnącą inspirację”.
Bilet 35 zł w Sowie na kupbilecik.pl 

 

Telefon
502656902
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Zamkowa 2, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 30.11.2021