Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
9
29
Data : Poniedziałek, 29 listopada

Surtarang/pravus

Koncerty
Termin: piątek, 12 listopada 20:46

Miejsce: Las - Prosta 38, Olsztyn

Zapowiada się magiczny wieczór pełen muzycznych doznań. W wielowymiarową przestrzeń dźwięków zabierze nas PRAVUS, po czym z zespołem SURTARANG wyruszymy w mantryczną podróż emocjonalno-duchową.
LAS 12.11.21
20:30 PRAVUS
22:00 SURTARANG
Bilety dostępne u zespołu lub w klubie Las:
-przedsprzedaż 30zł
-w dniu koncertu 35zł
SURTARANG
Sur to dźwięk, tarang to fala.
Zespół powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni dźwiękowej dla praktyki jogi. Jednak to było za mało, postanowili zaprezentować swoją twórczość szerszej grupie odbiorców – tak właśnie powstał Surtarang.
Ich inspiracją jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance, czy dub.
Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową. W lutym 2021 roku wyszedł debiutancki album “Duniya”, a w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu.
Zespół organizuje też zajęcia jogi z muzyką na żywo. Dzięki unikalnym instrumentom oraz interakcji pomiędzy muzykami, a praktykującymi, można doświadczyć jak ogromny wpływ na nasze ciało ma muzyka, która motywuje do dawania z siebie więcej niż zwykle.
Kompozycje układane są w taki sposób, aby współgrały z sekwencjami ruchowymi, dzięki czemu można poczuć pełną integrację dźwiękowo-ruchową.
Skład:
Hanka Łubieńska – wokal
Eryk Nowacki – sitar, saz
Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, frame drum, produkcja
PRAVUS
„Słuchając jego wizji na temat instrumentalnej muzyki akustycznej masz wrażenie, ze przybył z innej planety. Jego twórczości nie da się zaszufladkować, jest to swoista podróż przez muzyczny ocean energii (...)”
Rafał to artystyczny ewenement złożony z jednego organizmu. Tworzy go muzyk, artysta pochodzący z Mikołajek, który od zgoła ćwierć wieku z wielką pasją, wypełnioną dobrą energią, tworzy muzykę autorską przesiąknięta mantrami życia, miłości i empatii. Melodię swej duszy dodatkowo okala w uzdrawiającą ciało i umysł częstotliwość 432 Hz.
Przekazuję Wam wielowymiarową przestrzeń dźwięków wypełnioną ogromnym ładunkiem emocjonalnym, tworzoną z estymą w prawdzie płynącej prosto z serca. Zapraszam w podróż w zakątki kosmicznej muzyki międzygatunkowej, w którą zabierze Was magia dźwięku mojej akustycznej gitary – Rafał Bohatyrewicz.

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 30.11.2021