Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
9
29
Data : Poniedziałek, 29 listopada

Trzydniówka Jazzowa Koncert Patryk Lewi Trio

Koncerty
Termin: piątek, 19 listopada 19:00

Miejsce: Galeria Usługa Jazz Bar

Zapraszamy na koncert w ramach jazzowej trzydniówki.W tym roku pokazujemy różnorodność muzyki jazzowej i kierunki w jakich zmierza jazz.
Patryk Lewi Trio - projekt instrumentalny wykonujący głównie kompozycje lidera. Inspiracją artystyczną dla zespołu jest szeroko pojęta muzyka improwizowana z nurtu „modern mainstream”. Stylistyka prezentowanych utworów nawiązuje do nagrań współczesnych artystów jazzowych sceny nowojorskiej i zachodnioeuropejskiej, jak również do muzyki klasycznej i awangardy. Owocem pracy zespołu jest nagrana w lutym 2021 roku płyta LOGOSONUS.
SKŁAD ZESPOŁU:
Patryk Lewi - gitarzysta, kompozytor, aranżer. Absolwent instrumentalistyki w klasie gitary jazzowej prof. Akademii Muzycznej w Katowicach- Karola Ferfeckiego. Występował jako muzyk sesyjny w wielu projektach muzycznych. Brał udział m.in. w festiwalach Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie, Cieszyńskim Festiwalu Jazzowym, Portofranko Art Festiwal w Iwanofrankowsku na Ukrainie, Old Jazz Meeting w Iławie, czy też Big Band Jazz Festiwal w Nowym Tomyślu. Obecnie prowadzi własny projekt Patryk Lewi Quintet, oraz pracuje nad wspólną płytą z Wojtkiem Konikiewiczem.
Michał Borowski – saksofonista, aranżer, kompozytor. Ukończył Wydział Kompozycji, Aranżacji, Edukacji i Jazzu, Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii im Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywca nagród Grand Prix Europejskich Integracji Muzycznych 2009 wspólnie z Roksaną Vikaluk oraz Festiwalu Aranżator 2010 z zespołem Joinmakers odbywających się w Żyrardowie. Jako muzyk studyjny współpracował z takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Włodek Pawlik, Zbigniew Namysłowski, Hiram Bullock, Joachim Mencel, Paul Anka, Janusz Stokłosa, Adam Sztaba, Robert Chojnacki, Renata Dąbkowska, Bogusław Mec, Alicja Majewska, Irek Dudek, Wanda Kwietniewska.
Bartosz Łazarski - kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu "Bednarska" w Warszawie. Współtworzył zespół TRIOMAKU, występował z 3275Kg Orchestra. Obecnie gra w Patryk Lewi Quintet oraz Bunch of Chairs Orchestra. Fascynuje się jazzem oraz połączeniem muzyki etnicznej i improwizowanej.
Bilety 30zł dostępne w Galerii, ilość miejsc ograniczona.
Karnety na trzydniówkę na wszystkie koncerty 75zł

 

Telefon
509 611 181
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
źródło wydarzenia
Adres
10-019, Stare Miasto 2, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 30.11.2021