Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
9
29
Data : Poniedziałek, 29 listopada

Desant Kultury: Matka / Spotkanie Organizacyjne

Warsztaty, Kursy
Termin: czwartek, 18 listopada 17:30

Miejsce: Kamienica Naujacka

MOK Olsztyn zaprasza do udziału w interdyscyplinarnym projekcie MATKA! Twórczo-badawcze warsztaty Marty Andrzejczyk to jeden ze zwycięskich projektów tegorocznej edycji Desantu Kultury. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy osoby od 16 r.ż. w czwartek 18 listopada o 17:30 do Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3.
Na każdym kontynencie, w każdej społeczności, w sercu każdego z nas, MATKA, zajmuje specjalne miejsce. Mamy różne wspomnienia związane z mamą, dobre i te, które do tej pory bolą. Świadomie sięgamy do zakamarków serca aby wydobyć na światło dzienne przede wszystkim dobre wspomnienia.
W tym celu uczestnicy projektu stworzą gipsowe odlewy swoich twarzy, stanowiących odzwierciedlenie tego, co po mamach zostało najpiękniejszego. Postaramy się wspólnie odpowiedzieć na kilkanaście pytań, dzięki którym utkamy indywidualne portrety kobiet z naszych rodów - matek, które dały początek nam, naszym dzieciom i dzieciom ich dzieci.
Projekt MATKA ma charakter antropologiczny i kulturoznawczy. Podczas wspólnych spotkań poznamy zwyczaje i tradycje różnych środowisk oraz zawodów, a poprzez wielokulturowość - także grup pochodzeniowych. Zagłębimy się w świat sztuki opowiadania, tworzenia masek, interpretacji poezji i wspólnego śpiewania. Inicjatywa jest dedykowana wszystkim kobietom-matkom i nie-matkom oraz mężczyznom-synom, w celu kreatywnych spotkań i pracy twórczej.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Marta Andrzejczyk to popularna artystka sceniczna, śpiewająca recitale solo, grająca w monodramach, występująca w Białym Teatrze. Animatorka społeczno-kulturalna i menedżerka kultury, znana z wielu polskich i zagranicznych scen. Sama pisze o sobie: "Sztuka działa na mnie jak dobra inhalacja. Jest jak oddech nabrany z głębi ziemi. Dzięki niej materializuje się coś, co ulotne, niewidzialne, nieuchwytne. Jest to przyjemność z tych przyjemności, dzięki którym życie nabiera głębokiego sensu, dzięki którym chce się żyć."
Desant Kultury: MATKA
18 listopada (czwartek) / godz. 17:30
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny.

 

Telefon
(89) 522 13 70
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
źródło wydarzenia
Adres
Dąbrowszczaków 3, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 30.11.2021