Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
9
29
Data : Poniedziałek, 29 listopada

Reggae Bass W Pubie Las

Koncerty
Termin: sobota, 20 listopada 21:00

Miejsce: Las - Prosta 38, Olsztyn

Mamy zaszczyt ogłosić, że 20 listopada 2021 roku odbędzie się pierwsza impreza w ramach cyklu „Reggae bass w pubie Las”, gdzie będziemy Wam prezentować osiągnięcia szeroko pojętej muzyki jamajskiej: od ska rocksteady, poprzez reggae, a skończywszy na dub i steppas.
Za każdym razem, na każde wydarzenie będziemy zapraszać ekipy, wykonawców spoza naszego regionu być może nieznanych szerszej publiczności.
Kolejne imprezy będą odbywać się w trzecią sobotę miesiąca, natomiast w roku 2022 (począwszy od lutego) w drugą sobotę miesiąca.
Wjazd: 10 zł
 
WYSTĄPIĄ:
N4ME IT SOUND (@n4meitsound) to Carmel i Awiom. Zderzenie osobowości, które wybucha coraz to nowszymi przedsięwzięciami. Obydwoje wnoszą w projekt bagaże swoich artystycznych doświadczeń i tworzą. W zdecydowany sposób manifestują światu swoje zaangażowanie w muzykę i szeroko pojęte środowisko, nie tylko w ujęciu ekologicznym i społecznym.
Zwiedzając kraj szerzą pozytywną energię i zachęcają do uniesienia się na muzycznej fali, okraszonej starannie wypracowanym przekazem. Swoją muzyką N4ME IT SOUND dzielili się podczas m.in. The Vision Festival, Grass Roots Festiwal, Ethno Polany, Dub Weekender’a, oraz wielu wielu innych wydarzeń.
W 2019 roku ukazała się ich debiutancka EPka "TERAZ", która była rozprowadzana w wyjątkowej barterowej formie. Aktualnie duet rozpoczął pracę nad nowym projektem DUBOFOLK. W basowe brzmienia wpasowywane są autorskie melodie oraz teksty inspirowane muzyką folkową i etniczną z całego świata. Dźwięki melodiki, okaryny, dopełnia głos wyśpiewujący proste acz dosadne treści.
W tym roku również ukaże się producencki debiut duetu. Płyta "Forward" już niebawem ujrzy światło dzienne i dosięgnie głośników. Natomiast materiał z tej płyty już zasilił playlistę graną podczas spotkań z publicznością, podrywając do tańca nawet tych najbardziej zastanych.
 
PURE VIBES SOUND
Pure Vibes Sound czyli Remi to pasjonat niskich częstotliwości, którego od lat można spotkać na soundsystemowych sesjach z nieodłącznym rekwizytem w ręku jakim jest aparat fotograficzny. Przemierzając przez muzyczny szlak studiował soundsystemowy fach i nawiązywał muzyczne znajomości grając u boku tczewskiego producenta Pazurtupaka.rec. Jednak w cieniu tczewskiego wieżowca i zaciszu przydomowego garażu skrupulatnie kolekcjonował winylową selekcję oraz budował własny soundsystem; dzięki któremu zamierza walczyć z babilońskim systemem. Stay rebel!
 
SKANK RANGER
Skank Ranger jest producentem z Olsztyna czerpiącym z muzyki jamajskiej wszystko co najlepsze. Do swoich dubowych wycieczek zabiera poznane na swej drodze osoby z przeróżnych muzycznych klimatów.
Skank Ranger kieruje się prostą zasadą:
Love it? DUB it!
https://www.youtube.com/channel/UCllHHnIkAiPE4SOLUlK6ewQ
Na majku Skank Rangera będzie wspierał znany już z olsztyńskich imprez (ale i nie tylko), prezentując swój dynamiczny styl wokalny oparty na jamajsko-brytyjskiej szkole nawijki:
MC POLISH MAN (@mcpolishman)
https://www.facebook.com/mcpolishman
 
FIFTI
Selektor early reggae, ska i rocksteady z Olsztyna. Pierwsze szlify łapał w olsztyńskich przybytkach oraz plenerowych imprezach na terenie Warmii. Kolekcjoner czarnych winylowych krążków, sukcesywnie powiększa zbiory siódemek głównie z lat 60-70', tłoczonych w jamajskich i brytyjskich wytwórniach. Jego ulubieni wykonawcy to między innymi The Pioneers, The Maytals, Desmond Dekker... Zawsze nienagannie odziany w czerń i również czarne tatuaże, zabierze was w muzyczną podróż po starych jamajskich brzmieniach.
EQUAL RIGHTS COLLECTIVE
Skład zrodzony z miłości do dubu i szeroko pojętej muzyki jamajskiej; Matki Ziemi oraz siebie each other. Tworzą go Sista Mała Fu, która poprowadzi Was przez klasyki muzyki roots i heavy roots w dubowym wydaniu okraszając to swoimi dźwięcznymi, wyraźnymi przyśpiewkami. Ponadto Uzurpata Selekta – czyli uzurpujący sobie prawo do bycia selektorem, wyrosły pod okiem Skank Rangera i Lonely Tree Sound. Jego selekcja to głównie muzyka z gatunku steppas z wpływami francuskimi i brytyjskimi.
 

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 30.11.2021