Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
26
27
28
29
30
31

Z Siodła Jest Bliżej Do Nieba

Wystawy, Wernisaże
Termin: wtorek, 27 lipca 12:00

Miejsce: Galeria Stary Ratusz WBP

Z siodła jest bliżej do nieba
 
Wystawa do obejrzenia będzie w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie, przy ulicy Stare Miasto 33 (rynek Starego Miasta) od 22 lipca do 4 sierpnia. Wstęp bezpłatny.
Na ekspozycji prezentowane będą rysunki koni.
 
Magdalena Muraszko-Kowalska
Od dziecka związana z końmi - z akademickim Ośrodkiem Jeździeckim w Kortowie. W czasie edukacji artystycznej, którą rozpoczęła w olsztyńskim Liceum Plastycznym, tematy stajenne przemycała wszędzie, gdzie tylko mogła – aż zostało jej to zakazane. Poskutkowało to porzuceniem wszelkich prac artystycznych, do których powróciła dopiero wiele lat po studiach.
Ulubioną techniką Magdaleny Muraszko-Kowalskiej jest ołówek, ulubionym stylem twórczości – realizm, ulubionym tematem – stada koni. Rysując konie, stara się oddać ich dynamikę, emocje stada, relacje pomiędzy zwierzętami. Często sięga również po portrety koni, tu najchętniej wybiera pełne ekspresji konie arabskie. Podejmuje też tematy trudniejsze, uważa, że i o nich nie należy zapominać, zrobić wszystko, aby zmienić świat cierpiących zwierząt – konie przy pracy, konie zniewolone, nieszczęśliwe.
W ostatnich latach publikacje na temat twórczości artystki ukazywały się na łamach czasopism związanych ze sztuką i branżowych jeździeckich. Stale współpracuje z galeriami sztuki Art in House, Cavaletto oraz innymi.
Wystawy Magdaleny Muraszko-Kowalskiej odbywają się na terenie kraju i za granicą, a jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych – od Argentyny, przez Węgry, Polskę, Skandynawię, aż do Indonezji.
W roku 2019, wraz z grupą artystów związanych z końmi, współżałożyła Grupę Artystyczną Eqiutas Equitatum.

 

źródło wydarzenia
Adres
Stare Miasto 33, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 01.10.2022