Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
7
8
19
20
24
25
26
27
28
29
30

"muzyka Kompozytorów Warmii I Mazur W Opracowaniu Na Puzon"

Koncerty
Termin: piątek, 16 lipca 19:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Szanowni Państwo,

podczas gdy trwa przerwa wakacyjna dla orkiestry, jej poszczególni członkowie biorą udział w letnich działaniach Filharmonii. W lipcu i sierpniu zapraszamy na koncerty kameralne dla dzieci w cyklu 6 tematów. 
 
Dorosłych zapraszamy 16 lipca o godz. 19:00 na koncert naszego puzonisty Rafała Krauze, który w ramach stypendium Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego nagrywa płytę z pieśniami Feliksa Nowowiejskiego w opracowaniu na puzon. Koncert będzie swoistą prezentacją efektów tej pracy. Soliście towarzyszyć będą cenieni muzycy: pianistka Liliana Przyborowska oraz Amelior Quartet w składzie: Anna Podulka – skrzypce I, Karolina Chlipała-Dobosz – skrzypce II, Wojciech Witek – altówka, Jacek Francuz – wiolonczela.
 
W programie oprócz kompozycji Feliksa Nowowiejskiego znajduje się także specjalnie na tę okazję napisany utwór innego wywodzącego się z Warmii kompozytora - Tomka Szymusia oraz innych polskich kompozytorów.
 
"Muzyka kompozytorów Warmii i Mazur w opracowaniu na puzon"
 
Program:

Feliks Nowowiejski: Pieśń Miłosna op. 26 nr 5, Kołysanka op. 59 nr 1, Zwiastowanie op. 54 nr 3, Sikoreczka Świergoli, Pamiętasz Janku op. 16 nr 2

Karol Szymanowski: Zarzyj ze kuniu

Ignacy Paderewski: Dans La Foret

Stanisław Niewiadomski: Dzwony

Stanisław Moniuszko: Tren Dziesiąty, Zosia

Tomasz Szymuś  Tango z wariacjami na kwartet smyczkowy i puzon (prawykonanie)

Edward Grieg – Kwartet smyczkowy g-moll op. 27 nr 1

 

źródło wydarzenia
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 28.09.2022