Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
26
27
28
29
30
31

Koncert Morświn / Świetlicki/tekiel/owczarek + Avaria +Go Las

Koncerty
Termin: środa, 28 lipca 20:00

Miejsce: Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich Bukwałd 45a

Po bardzo dobrze przyjętych koncertach z cyklu "Dla Ptaków":
1. Tomasz Budzyński (1.08.2020r.)
2. Jacek Kleyff i Słoma (29.08.2020r.)
Warmia Noise Kolektyw wraz z Fundacją Albatros zapraszają na część 3 ?
Tym razem zagra krakowski zespół Morświn w składzie:
Marcin Świetlicki – słowa - https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_%C5%9Awietlicki
Małgorzata Tekla Tekiel - Bass ( https://www.dwutygodnik.com/.../8573-cale-zycie-z... )
Paulina Owczarek - Saksofon Barytonowy ( https://culture.pl/pl/tworca/paulina-owczarek )
Morświn powstał, bo musiało się tak stać! Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada, zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a potem jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet. W tym roku nagrali suitę Rewolucjaaaa, gdzie podmiotów wykonawczych jest aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i
Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita Rewolucjaaa.Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film. Jeszcze w tym roku Karrot Kommando wyda debiutancką płytę Morświna, na której znajdzie się Rewolucjaaa i kilka przebojowych piosenek. Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel - bas, Marcin Świetlicki - głos, Paulina Owczarek - saksofon barytonowy. W zespole prawdopodobnie grają ponadto Igor Pudło - różne przyrządy, Tomek Chołoniewski - perkusjonalia - oraz szereg innych wybitnych muzyków polskich. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą. Gramy muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco
///
Zagrają również formacje: AVARIA i GO LAS
Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Albatros
Spotkajmy się na łące ?

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 01.10.2022