Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
2
8
Data : Czwartek, 8 lipca
13
19
20
21

Inna Mapa: Śniadanie Sąsiedzkie – Podgrodzie

Festyny
Termin: niedziela, 4 lipca 11:00

Miejsce: Dawny plac zabaw, między blokami przy ul. Profesorskiej 11i 13

4 LIPCA, GODZ. 11:00-15:00
DAWNY PLAC ZABAW, MIĘDZY BLOKAMI PROFESORSKA 11 i 13

Startujemy z „Inną mapą” na Podgrodziu! Poznajmy się, odprężmy, zrelaksujmy i spędźmy razem niedzielę w atmosferze beztroskiego pikniku. Przynieście koc i prowiant (jakieś drobiazgi od nas też będą), a my zajmiemy się resztą.

11:00-12:00
ZUMBA z JUSTYNĄ JAROSZEWSKĄ

Miło posiedzieć na kocu, ale miło też się ruszyć, rozruszać, poskakać, wyskakać stresy z całego tygodnia i pozytywnie naładować akumulatory na następny tydzień. No i można będzie spalić śniadaniowe pyszności i zrobić miejsce na kolejną porcję.

12:00-15:00
PARKATONIKI, czyli mobilne skrzynki teatralne.

Wyjątkowy teatralny projekt realizowany przez FUNDACJĘ TWORZENIA I PROMOWANIA SZTUKI – ALEŻ GUSTAWIE!
To teatr, w którym krótki spektakl jest grany dla jednoosobowej widowni – czyli tylko dla Ciebie. Parkatoniki w swoim kształcie i konstrukcji przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie, gdzie fotograf stawał pod tkaniną, żeby móc zrobić zdjęcie. W naszej wersji skrzynka jest odpowiednio większa i służy prezentacji mini spektakli teatralnych, zilustrowanych muzyką klasyczną. Widz zakłada słuchawki i przez specjalny otwór „podgląda” odgrywaną specjalnie dla niego miniaturę teatralną.
O Fundacji:
Łódzka Fundacja Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie! (Fundacja ależ Gustawie) istnieje od 2011 roku. Tworzą ją osoby na co dzień związane z kulturą i sztuką – zarówno aktorzy, jak i pasjonaci teatru. Łączy ich pozytywne usposobienie, nieposkromiona kreatywność i wiara w terapeutyczną moc sztuki. Parkatoniki to jeden z ich wyjątkowych autorskich projektów.

12:00-14:00
OLSZTYŃSKIE KAMYKI NA PODGRODZIU

Olsztyńskie Kamyki to grupa osób, które łączy wspólna zabawa, jaką jest zbieranie kamieni, malowanie ich, rozkładanie w mieście i najważniejsze: poszukiwanie. Celem jest powrót do dzikiej radości tworzenia małych dzieł, spędzanie czasu w kreatywny sposób i wspólne poszukiwanie przygody.
Najmłodsi i najstarsi poczują zew przygody i wcielą się w rolę wyjątkowych odkrywców – poszukiwaczy (a najpierw ukrywaczy) kamykowych skarbów! Zakamykujmy Podgrodzie na kolorowo!

13:00-15:00
CZY WILKI JEDZĄ DZIECI? BAJKI O DOBRYCH I ZŁYCH WILKACH

Warsztaty prowadzone przez ANNĘ MAZIUK
Wilki mają ostre kły, ale czy powinniśmy się bać dzikich wilków? Skąd się wzięły bajki i mity na temat tych drapieżników? Jaka jest ich prawdziwa natura? Gdzie i jak żyją? Czy wyją do księżyca? Wszystko o mitach i prawdziwej wilczej naturze.
Podczas warsztatu porozmawiamy o przekonaniach, jakie mamy na temat wilków, posłuchamy bajki o złym wilku, dowiemy się o prawdziwych wilczych zwyczajach, a na koniec stworzymy wspólnie bajkę o prawdziwym wilku.
O prowadzącej:
Anna Maziuk – dziennikarka niezależna, publikowała m.in. w „Kosmosie dla Dziewczynek”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” czy „Newsweeku Psychologii”. Propagatorka wiedzy o przyrodzie, pasjonatka tropienia i fotografii. Prowadzi autorskie warsztaty związane z tworzeniem i edukacją przyrodniczą. Wiele z nich odbywa się w lesie, który nazywa niekończącym się placem zabaw. To tam czuje się najlepiej. Zimą ukaże się jej książka reporterska na temat wilków i ludzi.

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 24.07.2021