MOK Olsztyn zaprasza młodzież i seniorów do udziału w międzypokoleniowym projekcie STYK. Most nad Łyną. Pierwsze spotkanie cyklu rozpocznie się w poniedziałek 13 kwietnia o godz. 13:30 w Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3. Kolejne spotkania są przewidziane na 20 i 27 kwietnia.
„STYK. Most nad Łyną” to dwumiesięczny projekt międzypokoleniowy łączący młodzież i seniorów poprzez rozwój kompetencji społecznych, cyfrowych i artystycznych, zakończony wspólnym działaniem performatywnym nad rzeką Łyną.
Punktem wyjścia jest metafora dwóch brzegów – dwóch pokoleń, dwóch języków świata: technologii i natury, przyspieszenia i uważności. Projekt zakłada stworzenie bezpiecznej przestrzeni spotkania, w której młodzież i seniorzy nie tylko wymienią się umiejętnościami, ale wspólnie przyjrzą się współczesności i swojej odpowiedzialności za jej kształt.
Naszym celem jest budowanie dialogu, wzajemnego zrozumienia oraz poczucia sprawczości po obu stronach.
Pierwszy etap STYKU to równoległe spotkania rozwojowe. Oznacza to, że w pierwszej części projektu odbędą się osobne cykle spotkań dla młodzieży i seniorów, podczas których uczestnicy będą poszerzać kompetencje społeczne w zakresie:
Młodzież będzie rozwijać umiejętności mentorskie i odpowiedzialność społeczną, przygotowując się do współprowadzenia warsztatów dla seniorów.
Seniorzy będą wzmacniać swoją pewność w obszarze nowych technologii oraz przygotowywać się do roli przewodników w obszarze tradycji, pamięci i pracy z naturalnym głosem.
Serdecznie zapraszamy! Informacje na temat kolejnych odsłon cyklu pojawią się już wkrótce w kanałach Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
STYK cz. 2: https://mok.olsztyn.pl/wydarzenia/styk-most-nad-lyna-cz-2/
STYK. MOST NAD ŁYNĄ (cz. 1)
13 kwietnia 2026 (poniedziałek) / godz. 13:30
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny