Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
2
8
Data : Czwartek, 8 lipca
13
19
20
21

Warmińskie klimaty inspirowały autorkę do tworzenia i rozbudzały miłość do sztuki. Każdy nowo powstały obraz to kolejny uśmiech i satysfakcja z możliwości uwiecznienia danej idei na płótnie naciągniętym na blejtram w zaciszu pracowni malarskiej. Swoją pasję odkryła w 2003 roku przebywając na obczyźnie w dalekiej Kanadzie. Niebywała przyroda i piękne krajobrazy Ontario zainspirowały ją do podjęcia próby własnych sił i wydobycia z wnętrza tego, co od dawna drzemało w jej artystycznej duszy. Po powrocie do kraju kontynuowała, doskonaliła i jednocześnie rozwijała swoją przygodę malarską. Eksponowała swoje obrazy na wielu wystawach i wernisażach szerszemu gronu odbiorców. Zafascynowana malarstwem i sztuką przy użyciu szpachelki malarskiej, nakłada bliskie sercu farby olejne, tworząc impasty, pozwalające wydobyć głębię koloru i faktury. Ulubioną tematyką prac malarki jest kobieta, bajkowe postaci i scenki rodzajowe oraz abstrakcyjne widoki przywiezione w pamięci z wycieczek i wojaży. W dorobku artystki znajdują się liczne realizacje z zakresu malarstwa, rzeźby, charakteryzacji, wystrojów witryn, kawiarni i butików. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i grupowych. Jest znaną osobowością w środowisku artystycznym Warmii i Mazur. Pełniła obowiązki wiceprezesa Związku Artystów Plastyków Warmii i Mazur. Obrazy Wioletty Radziewicz znajdują swoich odbiorców w kraju i za granicą.

Obrazy autorki

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 24.07.2021