Olsztyn Green Festival 2017

4. edycja Olsztyn Green Festival odbędzie się w weekend 12-13 sierpnia 2017 roku nad jeziorem Ukiel, na terenie plaży miejskiej w Olsztynie (Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”, ul. Kapitańska, d. ul. Jeziorna). 
Oprócz koncertów na uczestników festiwalu czeka mnóstwo wydarzeń towarzyszących, propagujących ekologię i zdrowy tryb życia.

Czytaj więcej: Olsztyn Green Festival 2017

Warsztaty medytacyjne

Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Olsztynie zaprasza na WARSZTATY MEDYTACYJNE, które odbędą się w sobotę 5 sierpnia 2017 roku o godzinie 12:00 w siedzibie Ośrodka przy ulicy Wyzwolenia 30 A. Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych medytacją i będą organizowane cyklicznie, a informacje o terminach zamieszczane na stronie http://olsztyn.buddyzm.pl/.

Czytaj więcej: Warsztaty medytacyjne

III Festiwal Kultury Buddyjskiej

Dla człowieka z zachodniego kręgu kulturowego, „buddyzm” na ogół pozostaje dosyć niejasnym pojęciem. Części ludzi kojarzy się on z egzotyką i szafranowymi szatami mnichów, kadzidłami  i technikami relaksacyjnymi, z kolei innym przywodzi na myśl ascetyzm, pesymizm i wycofanie się ze świata w kontemplację, której finałem ma być ostateczne wygaśnięcie, nirwana. O ile łączenie buddyzmu z powierzchowną egzotyką wynika nade wszystko z jego obrazu utrwalanego przez popkulturę, utożsamianie go z ponurym światopoglądem ma swoje źródło w XIX wiecznej indologii i filozofii Arthura Schopenhauera. Wbrew tym niefortunnym ujęciom, buddyści we większości nie są jednak mnichami, medytacja buddyjska nie ma na celu osiągnięcia stanu relaksu, a sam buddyzm jest dokładnym przeciwieństwem pesymizmu.

Czytaj więcej: III Festiwal Kultury Buddyjskiej

Buddyjski nauczyciel, laureat pokojowej nagrody UNESCO w Olsztynie

W lipcu Lama Ole Nydahl odwiedził jeden z 700 założonych przez siebie ośrodków medytacyjnych na świecie – Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Olsztynie. Była to piąta wizyta buddyjskiego nauczyciela w naszym mieście. Buddyzm jest obecny w Olsztynie od ponad 30 lat, obecnie ośrodek działa w sercu miasta, przy ulicy Wyzwolenia.

Czytaj więcej: Buddyjski nauczyciel, laureat pokojowej nagrody UNESCO w Olsztynie

American Monster Truck Motor Show Olsztyn

Światowej klasy kaskaderzy i ekstremalne pokazy kaskaderskie 3 lipca w Olsztynie! American Monster Truck Motor Show - emocjonujące widowisko i pokazy kaskaderskie, trwające ponad 100 minut ! Nasze show to połączenie elementów pirotechnicznych, świetlnych oraz muzycznych w oprawie z najlepszymi, czołowymi grupami kaskaderskimi. Pisk opon, ryk silników, zapach benzyny oraz popcorn, stwarzają ten niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju amerykański klimat jaki widzimy jest na wielu, zagranicznych filmach akcji !

Czytaj więcej: American Monster Truck Motor Show Olsztyn

Rajd Sudety 2015

Zapraszamy miłośników turystyki i górskich wędrówek na Rajd w Sudety, który odbędzie się w dniach 1-14.08.2015 roku. Olsztyński Klub GRAŃ już od kilkunastu lat corocznie organizuje dwutygodniowy rajd w piękne polskie góry. W jego trakcie poznajemy przepiękną górską przyrodę, zwiedzamy atrakcyjne zabytki i przemierzamy malownicze górskie szlaki turystyczne.

Czytaj więcej: Rajd Sudety 2015

Relacja Red Bull Paper Wings

Piloci z Olsztyna zawitali na Uniwersytet Warmińsko - Mazurski ! RED BULL PAPER WINGS 2015. We wtorek 24 marca w Centrum Konferencyjnym na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim odbył się już 8 przystanek kwalifikacyjny polskiej edycji Red Bull Paper Wings.

Czytaj więcej: Relacja Red Bull Paper Wings