Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
7
Data : Sobota, 7 marca

Tancmantlik | Warsztaty

Warsztaty, Kursy
Termin: sobota, 14 marca 13:00

Miejsce: Browar Warmia

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY MUZYCZNE ORGANIZOWANE W RAMACH AKCJI TANCMANTLIK!!!

Warsztaty instrumentalne, jak i śpiewacze będą poświęcone głównie melodiom trójmiarowym z małopolski północnej i Mazowsza oraz ich rytmice.


HARMONOGRAM
13.03.2020 (piątek) - Spichlerz MOK, ul.Piastowska 13, godz. 17:00
14.03.2020 (sobota) - Browar Warmia, ul.Nowowiejskiego 15, godz.13:00


Muzyka Małopolski północnej (szczególnie z mikroregionu Kajoków)

Najbardziej charakterystyczne dla tego regionu są melodie trójmiarowe, zwane tam mazurkami, oberkami oraz wywodzącymi się bezpośrednio od muzycznego rodu Kędzierskich rdzuchowiakami. Kajocy słyną z bardzo skomplikowanego sposobu zdobienia melodii, polegającego na ciągłej improwizacji i zmianie akcentów w obrębie jej schematu, także na poziomie rytmu. Melodie którym poświęcone będą warsztaty są wzięte z repertuaru tamtejszych mistrzów, szczególnie Jana i Piotra Gaców, a także śpiewaczek z Gałek Rusinowskich.


Muzyka Mazowsza ( szczególnie region łowicki i rawski )

Region łowicki przez sąsiedztwo z Kujawami jako jeden z niewielu zachował bogactwo kujawiaków i kujonów - pięknych i często nostalgicznych, trójmiarowych melodii. Natomiast region rawski słynie z energicznych oberków oraz mazurków bardzo charakterystycznych dla większości centralnej Polski. Warsztaty będą poświęcone melodiom, które znamy od takich wiejskich mistrzów jak Czesław Kocemba i Michał Rydz, a także z nagrań archiwalnych m.in. od Stanisława Klejnasa.

Zajęcia są adresowane do wszystkich osób zainteresowanych poznawaniem muzyki tradycyjnej, bez względu na poziom wtajemniczenia.

WSTĘP WOLNY!


Prowadzenie:

Róża Martyna Grabowska - warsztaty instrumentalne

Maciej Żurek i Antoni Hasso-Agopsowicz - warsztaty śpiewaczo-rytmiczne
Organizacja:Antoni Hasso - Agopsowicz i Kordian Dutkowski
Współpraca: Stowarzyszenie Nasze Jakubowo, Spichlerz MOK

 

Adres
Feliksa Nowowiejskiego 15, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 28.03.2020