Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
10
11
12
15
22
29

Studium Reportażu - Spotkanie Autorskie Z Adamem Wajrakiem

Wykłady, Prelekcje, Spotkania
Termin: sobota, 14 marca 17:00

Miejsce: Teatr Jaracza

Musisz to umieć. Lekcja WAJRACTWA dla wszystkich.

Teatr Jaracza i Studium Reportażu zapraszają na wieczór z Adamem Wajrakiem reporterem Puszczy, społecznikiem i aktywistą ekologicznym.

Spotykamy się w sobotę 14 marca o godzinie 17:00 na Scenie Kameralnej. WSTĘP WOLNY.

Czytamy „Wilki” na scenie, potem Włodzimierz Nowak pyta Wajraka, jak walczyć o Puszczę, świat i stare drzewo w środku miasta.
Dzień wcześniej Wajrak wraca z Yellowstone.

Jest autorem, współautorem ponad 700 artykułów i takich książek jak: „Wilki”, "Zwierzaki Wajraka", "Kuna za kaloryferem…”, "To zwierzę mnie bierze", "Umarły las" i "Lolek".
Związany z Gazetą Wyborczą od jej początku.
W grudniu odebrał Nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Pruszyńskich przyznawaną za reportaż literacki, opowiadania i literacką eseistykę. (Laureatami byli m.in. Ryszard Kapuściński, Hanna Krall, Teresa Torańska, Wojciech Jagielski, Ewa Łętowska.)
Wcześniej, odbierając Nagrodę im. Andrzeja Wajdy za "wybitną działalność w duchu solidarności społecznej" Wajrak powiedział: "Nie będzie można ratować Puszczy Białowieskiej, bagien, Wisły, wilków, jeżeli nie będziemy mieli demokratycznego państwa, wolnych sądów, nie będziemy mieli sprawiedliwego społeczeństwa. I z drugiej strony żadna konstytucja, żaden trybunał nie przetrwa na zniszczonej planecie. Tu jest wielka wspólnota interesów. Tę nagrodę dedykuję wszystkim obrończyniom i obrońcom polskiej przyrody, nie tylko takich wielkich rzeczy jak Puszcza Białowieska, Mierzeja Wiślana, Tatry, Mazury, Puszcza Karpacka, ale też takich - wydawałoby się małych - jak drzewa w mieście albo kawałek jakiejś miejskiej dzikości".

Zapraszamy na wieczór reportażu. Bądźcie z nami.

 

Adres
1 Maja 4, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 01.04.2020