Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
10
11
12
15
22
29

Haute Couture Dziś – Wizerunek, Tożsamość, Perspektywy.

Wykłady, Prelekcje, Spotkania
Termin: czwartek, 5 marca 18:00

Miejsce: Centrum Polsko – Francuskie Côtes d’Armor

Spotkanie poświęcone fenomenowi francuskiej mody, czyli haute couture. Swoimi korzeniami sięga on XVIII wieku. Mimo zmian organizacyjnych i jeszcze istotniejszych zmian społecznych trwa do dziś i nadal przyciąga uwagę. O tym jak funkcjonuje dzisiaj oraz jakie są perspektywy dla luksusowego krawiectwa opowie Piotr Szaradowski w oparciu o prezentację oraz przykłady ubiorów haute couture ze swojej prywatnej kolekcji.

dr Piotr Szaradowski, historyk, kurator i kolekcjoner z misją. Od wielu lat zawodowo zajmuje się historią mody - wykłada, pisze, tworzy wystawy. Niezmiennie ciekawi go to, w jaki sposób można opowiadać o historii mody i stara się tą pasją zarażać innych. Przez lata pisał bloga Muzealne Mody. Teraz ta nazwa kryje wspaniałą kolekcję paryskiej mody, udostępnianą wszystkim on-line. https://www.muzealnemody.org/
Miłośnik muzealnych podróży i kotów.

 

Adres
Dąbrowszczaków 39, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 01.04.2020