Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
7
Data : Sobota, 7 marca

Mali Odkrywcy Sztuki - Obraz, A Co To Takiego?

Wykłady, Prelekcje, Spotkania
Termin: sobota, 7 marca 11:30

Miejsce: BWA - Biuro Wystaw Artystycznych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu "Mali odkrywcy sztuki", które odbędzie się 7 marca (sobota) o godz. 11:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

Dzieci uwielbiają odkrywać świat, także ten kreowany przez artystów, dlatego warto im go przybliżyć.

Zapewne zastanawiacie się jak rozmawiać z dziećmi o sztuce? Jak pomóc im zrozumieć jej istotę, wytłumaczyć, co odróżnia dzieło od zwykłej rzeczy. I czy da się w prosty sposób wyposażyć najmłodszych w narzędzia niezbędne do oczytania sztuki współczesnej, często odbieranej nawet przez nas dorosłych jako coś niedostępnego.

Mamy nadzieję, że razem z nami Wasze pociechy staną się najlepszymi detektywami i tropicielami sztuki. Wspólnie postaramy się wejść do tego świata pełnego tajemnic, znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań oraz oswoić najmłodszych z takim miejscem jak galeria.

Każde zajęcie to podróż w głąb nowych zagadnień, z którymi postaramy się zmierzyć, aby poznać inspirująca moc sztuki!


Obraz, a co to takiego?
Kto maluje obrazy? Jak powstają? Jakich używa się do tego narzędzi? Czy pędzel i płótno to jedyne akcesorium malarza? Na te i wiele innych pytań postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź.

SZCZEGÓŁY ZAJĘĆ:

KIEDY: sobota, godz. 11:30
CZAS: 45-60 min.
WIEK: 4-7 lat
*Jednak jeśli macie dzieci nieco młodsze bądź starsze, nie krępujcie się do nas napisać z zapytaniem uczestnictwa w spotkaniu dla małych miłośników sztuki!
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: maksymalnie 10 dzieci
CENA: Bilet rodzinny 10 zł (dziecko + opiekun), uczestnictwo kolejnego dziecka 7 zł
KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zajęcia prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji BWA w Olsztynie).

 

Telefon
89 533 51 08
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Aleja marsz. Józefa Piłsudskiego 38, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 30.03.2020