Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
28
30

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Olsztynie

Rekreacja
Termin: niedziela, 1 marca 12:00

Miejsce: Stadion Leśny

1 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia składamy hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia – mordowanym, katowanym i wyklętym za obronę naszej niepodległości.

Harcerki i harcerze ZHR włączają się w organizację lokalnych obchodów w całej Polsce. W Olsztynie po raz piąty mamy szansę uczcić bohaterów, włączając się w VIII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" – projekt Fundacji Wolność i Demokracja, którego organizacji podjął się Obwód Warmińsko – Mazurski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

1 marca 2020r. (niedziela) o godzinie 12:00 na Stadionie Leśnym
startuje Olsztyński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Trasa prowadzi leśnymi drogami Lasu Miejskiego. W tym roku do wyboru są dwa dystanse:
- 1963 metrów wskazuje rok, w którym zastrzelony został ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. "Lalek".
- 5 km

W biegu, który odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, może wziąć udział każda osoba niezależnie od wieku, ale w tym roku wprowadziliśmy limit uczestników – 180 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt udziału 25 zł. W ramach wpisowego każdy zawodnik otrzyma specjalny pakiet startowy.
Organizatorzy oferują ciepły posiłek i herbatę, zapewniają opiekę medyczną i ewentualną opiekę nad małymi dziećmi, jeżeli rodzice zechcą wziąć udział w biegu.

Zapraszamy chętnych: rodziny, przyjaciół harcerstwa, sympatyków biegania i miłośników historii Polski, zwłaszcza tej nie do końca poznanej, do udziału w niezwykłym wydarzeniu. Nie liczy się czas czy miejsce na mecie – najważniejsze, by przebyć trasę i upamiętnić w ten sposób polskich patriotów, którzy ponieśli ofiarę życia lub zdrowia, a których za wierność złożonej przysiędze i bezkompromisowość wobec współpracy z władzą komunistyczną, propaganda PRL określała ich mianem faszystów i bandytów.

 

Adres
Parkowa, 10-233 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 06.06.2020