Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
10
11
12
15
22
29

Tancmantlik | Potańc

Taneczne
Termin: sobota, 14 marca 17:00

Miejsce: Browar Warmia

ZAPRASZAMY NA FINAŁOWĄ POTAŃCÓWKĘ AKCJI TANCMANTLIK!!!

Do tańca zagrają:

KAPELA BRACI ZAWIEJOKÓW
(z Grelyficka Wielkiego - nieistniejąca już nawet na mapach,, wieś położona na rubieżach mikroregionu Kajoków).
Stąd wywodzi się stary muzykancki ród Zawiejoków, który był zapraszany na najwystawniejsze wesela od Radoszyc po Oszmianę, przez stulecia wyznaczał trendy tanecznego muzykowania.
Maciej Żurek - skrzypce
Marek Szwajkowski - bębenek obręczowy
Robert Burdalski - basy

KAPELA NIWIŃSKICH - to uczniowie wiejskich muzykantów, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski, poszukujący rdzennego brzmienia muzyki wiejskiej, inicjatorzy i uczestnicy licznych działań na rzecz ożywiania rodzimej tradycji muzycznej.
Mateusz Niwiński - skrzypce
Agnieszka Niwińska - bębenek obręczowy | baraban
+ przyjaciele

JANUSZ PRUSINOWSKI KOMPANIA - to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów, a zarazem awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność z doświadczeniem współczesności, trasy koncertowe zaś z działalnością edukacyjną w Polsce i na świecie.
Janusz Prusinowski - skrzypce | harmonia trzyrzędowa
Piotr Piszczatowski - bębenek obręczowy | baraban
+ przyjaciele

KAPELA O!STATKI - to temperament, żywiołowość i namiętność do grania transowego. Repertuar i inspirację czerpią zarówno od
mistrzów – Czesława Kocemby i Wiesława Rochali, jak i z nagrań archiwalnych, m.in. od Stanisława Klejnasa. Kapela muzycznie
związana z regionem rawskim i łowickim.
Róża Martyna Grabowska - skrzypce | basy
Kalina Rzepecka - bębenek obręczowy
Jakub Stefanowicz - skrzypce | basy


Celem całego wydarzenia jest okazanie piękna i niedocenianej wartości dawnej, polskiej muzyki oraz przedstawienie jej prawdziwej struktury, zanim pamięć o niej nie zaginie. W tym roku skupimy się głównie na melodiach z mikroregionu Kajoków (Radomskie), rawskiego, łęczyckiego i lubelszczyzny. Nie zabraknie też nut żydowskich, które dawno już przemieszały się z polskimi i na stałe weszły do repertuaru wiejskich muzykantów.

Ponadto jako zapowiedź akcji ,,Memento mori dance club",oraz w ramach nawiązania do czasu postnego, ożywimy kilka melodii tanecznych zaczerpniętych z źródeł pieśni wielkopostnych i pogrzebowych.

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.

 

Adres
Feliksa Nowowiejskiego 15, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 01.04.2020