Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
Data : Sobota, 8 lutego

Antyrakfest Dla Moniki Vol. I

Inne
Termin: czwartek, 20 lutego 20:00

Miejsce: WakeUp Olsztyn - Klub Muzyczny Stare miasto 26/27, 10-026 Olsztyn

Mama Błażeja jest dla niego superbohaterką, która niczego się nie boi. A przynajmniej tak było do tej pory, ponieważ teraz musi stawić czoła rakowi piersi. Monika potrzebuje pieniędzy na skuteczne leczenie, które w jej przypadku nie jest refundowane. Jednak z pomocą innych ludzi może wygrać walkę z rakiem i żyć.
 
W czwartek 20-ego lutego w olsztyńskim klubie Wake Up odbędzie się koncert charytatywny „Antyrakfest dla Moniki”. To inicjatywa mająca na celu pomoc w zebraniu pieniędzy niezbędnych do wyleczenia raka piersi. Podczas pierwszej edycji będzie można zobaczyć i posłuchać trzech olsztyńskich rockowo-metalowych załóg: Defying, Frontal Cortex i Clayseny. 
 
Defying to post-progmetal z Olsztyna, istniejący od 2008 roku. Po kilku materiałach demo zadebiutowali w 2014 albumem koncepcyjnym „Nexus Artificial”, którego tematyka oscylowała wokół genezy człowieka, zadając jednocześnie pytanie: czy siła sprawcza, utożsamiana z boską, nie miała w rzeczywistości korzeni pozaziemskich?. Po dwóch latach od debiutu Defying weszli do studia, gdzie zarejestrowali ponad 30 minut nowego materiału, składającego się na EP „The Splinter of Light We Misread”. Na krążku, ponownie wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover „New Dawn Fades” kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division. 
 
W 2015 roku przecięły się drogi Rafała, Bartosza, Grzegorza i Łukasza, których wieloletnia wędrówka zaprowadziła w jedno miejsce. Tym miejscem jest Frontal Cortex, czyli polski zespół wykonujący muzykę bardzo osobistą, nasiąkniętą głębokimi uczuciami i emocjami oraz zróżnicowanym klimatem. W twórczości grupy, słychać wspólny język, którym otwarcie komunikują się ze słuchaczami. Poprzez dźwięki sugerują podróż w progresywno-rockowe krajobrazy malowane emocjonalnym pędzlem. W nich szorstkie płótno spaja ciepłe barwy oraz łagodne kształty, które zmieniają się i czasem potrafią ciąć jak ostrze. Słowa obnażają wrażliwość i chęć poznawania świata takim, jaki jest. Debiutancki album "Passage" ukazał się w 2018 roku. 
 
Clayseny to zespół, którego twórczość bardzo ciężko przyporządkować do konkretnego gatunku muzycznego. Sami muzycy nie próbują na sztywno określać ram w jakich ich dźwięki łączą się tworząc utwory cechujące się niskimi, matematycznymi gitarami z melodyjnym śpiewem. Kompozycje nasiąknięte są dużą dawką niepokoju oraz ciężarem pod którego naciskiem zdecydujesz się zasilić grono fanów zespołu. W 2019 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Pure Heart". 
 
Całkowity dochód z koncertu (bilety+merch zespołów) zostanie przekazany na leczenie Moniki.

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 25.02.2020