Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
14
19
Data : Poniedziałek, 19 października
26
Data : Poniedziałek, 26 października
31

Xxxvi Kaziuki-Wilniuki / Dzień 2

Inne
Termin: piątek, 28 lutego 20:00

Miejsce: Kamienica Naujacka

UWIKŁANI W HISTORIĘ

Zapraszamy na spotkanie historyków, badaczy i nauczycieli z młodzieżą licealną. Spotkanie z ludźmi, którzy opowiedzą nam historię małych wielkich bohaterów, o których pamięć jest wciąż żywa w ich rodzinach, historię swoich ojców, matek, babć i dziadków – ich zawiłe losy, uwikłane w karty wielkiej historii.
Spotkanie skierowane do młodzieży licealnej, ma na celu pokazać przeszłość z punktu widzenia ludzi, emocji, zdarzeń, które dzisiaj mogą wydawać się nieprawdopodobne, o których nie mówi się na lekcjach historii.
W spotkaniu wezmą udział m.in.:
- Maria Korybut-Marciniak – badaczka ziem litewsko-białoruskich w XIX wieku, z pochodzenia kresowianka,
- Krzysztof Rutkowski, nauczyciel LOV, wspaniały mówca, członek towarzystwa miłośników Wołynia i Polesia,
- Piotr Bojarski – historyk, pracownik Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, badacz dziejów społeczno-politycznych Kresów Północno-Wschodnich II Rzeczypospolitej, prezes Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej w Olsztynie

 

Telefon
(89) 522 13 70
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Dąbrowszczaków 3, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 01.10.2020