Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
Data : Sobota, 8 lutego

Xxxvi Kaziuki-Wilniuki / Dzień 1

Inne
Termin: czwartek, 27 lutego 20:00

Miejsce: Kamienica Naujacka

ŚLADAMI TRADYCJI. JARMARKI KAZIUKOWE W PRASIE WILEŃSKIEJ. WYBRANE PRZYKŁADY.

Jarmarki Kaziukowe to bezprecedensowe wydarzenie, które przyciągało do Wilna ludzi z różnych stron całego województwa wileńskiego. Zakupom kaziukowych serc, palm wielkanocnych czy smorgońskich obwarzanek towarzyszyły długie rozmowy ze spotkanymi na jarmarku sąsiadami i krewnymi. Przy okazji tegorocznych Kaziuków chcemy przybliżyć jak to wyjątkowe wydarzenie było relacjonowane w prasie wileńskiej. Trzeba bowiem pamiętać, że każdy z wiodących tytułów prasowych Wilna dużo miejsca poświęcał sprawom lokalnym, prowadząc chociażby bogate w informacje Kroniki Miejskie. Dzięki relacjom prasowym postaramy się przenieść w czasie do Wilna lat trzydziestych i poczuć atmosferę tego wyjątkowego święta.
Wykład poprowadzi Piotr Bojarski – historyk, pracownik Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, badacz dziejów społeczno-politycznych Kresów Północno-Wschodnich II Rzeczypospolitej, prezes Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej w Olsztynie

 

Telefon
(89) 522 13 70
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Dąbrowszczaków 3, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 25.02.2020