Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
10
11
12
15
22
29

The Beat Freaks - Stay Calm Tour 2020

Koncerty
Termin: sobota, 21 marca 20:00

Miejsce: Galeria Usługa Jazz Bar

„Można powiedzieć, że dominują tutaj najlepsze cechy jazzu (…). Piosenki są niewiarygodnie napisane i nieustannie ekscytują od początku do końca.” -
Kira Grunenberg (Downbeat).


Gdy na przełomie XVIII i XIX w. pojawiały się pierwsze wzmianki o maszynie różnicowej nikt nie sądził, że prawie 200 lat później zafascynuje ona czterech młodych artystów ze Szczecina, którzy czerpać będą inspiracje z bogatego nurtu kultury Steampunk.

Postępowe wizje rodem z epoki rozwoju maszyny parowej i techniki połączone z muzyczną wrażliwością i liryką tworzą mieszankę tyleż zaskakującą co porywającą. Rytm będący podstawą egzystencji stał się punktem wyjścia do świata melodyjnych opowieści i nieograniczonych improwizacji, do którego zapraszają muzycy The Beat Freaks.

Zespół powstał w 2014 roku w Szczecinie. Zadebiutowali albumem „Leon” w 2016 (TOP TEN płyt jazzowych wg dziennikarzy PolishJazz). W roku 2018 nagrali muzyję do filmu „Zamoyski” a w zestawieniu czytelników Jazz Forum 2018 i 2019, zespół The Beat Freaks znalazł się pierwszej dziesiątce jazzowych zespołów elektrycznych oraz w kategorii „Zespół - Nowa Nadzieja”. Płyta "Stay Calm" znalazła się w zestawieniu wyróżnionych płyt roku 2019 w zestawieniu czytelników "Jazz Forum".

Zagrają:
Michał Starkiewicz - gitara
Tomek Licak - sax
Paweł Grzesiuk - kontrabas
Radek Wośko - perkusja

„The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i – mimo młodego wieku – już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki.” - Marek Romański (JAZZ FORUM)

„Zespół bardzo dobrze umie wyważyć ciężar swojej muzyki - tak aby była przystępna, ale zarazem intrygująca i nowoczesna, lecz otwarcie nawiązująca do tradycji” - Piotr Rytowski (JazzPress)

 

Telefon
509 611 181
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
10-019, Stare Miasto 2, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 01.04.2020