Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
30

Minispektakl Nr 3

Spektakle
Termin: środa, 5 lutego 17:00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie ul. Rodziewiczówny 3, 10-030 Olsztyn

Tematem tego nowego minispektaklu będzie hańba młodości i hańba starości. Tamara BeJot przedstawi swoje nowe elegie i one staną się sednem Minispektaklu Nr 3. Te nowe elegie są epilogiem do tomu „Ridikjul” i stanowią spowiedź starego mężczyzny z młodości, uwikłanej w głupstwo i terror. Taka spowiedź jest dziś konieczna, dla uszu starych i młodych. Niech starzy przypomną sobie, że stać ich na łzy, a młodzi niech uważniej przyjrzą się temu, w czym biorą udział.
Tamara BeJot będzie recytować teksty niezgrabne w sprzeciwie wobec zalewu zgrabnych. Dziś zgrabne teksty to zwykle pozór. Zgrabność tekstu nie jest formą dla treści, która domaga się o wiele więcej. Spowiedź będzie do bólu szczera, niezgrabna w sposób do głębi przemyślany, a więc nie będzie w zgodzie z proporcjami umysłu lalki.
Oszczędną oprawę muzyczną zapewni Tolo Szaleńczyk. Zagra własne kompozycje na wiekowej rodzinnej altówce.
Minispektakle Tamary BeJot i Tola Szaleńczyka mają na celu przedstawianie poetyckiego tekstu w sposób całkowicie nowy: słowo staje się aktorem i zarazem autorem, a nade wszystko: naszą epoką, jej pytaniami, jej pamięcią, jej dobrem i złem, jej szczęściem i nieszczęściem.

 

Adres
Marii Rodziewiczówny 3, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 21.09.2020