Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
10
11
12
15
22
29

Ida Zalewska Qartet Let's Get It On

Koncerty
Termin: piątek, 7 lutego 19:00

Miejsce: Galeria Usługa Jazz Bar

Let’s get it on… - piosenki o miłości z repertuaru najseksowniejszych wokalistów wszechczasów.
Cóż, być może to kobiety uchodzą za romantyczne i spragnione miłości, ale nikt tak jak faceci na scenie, nie potrafi łkać do mikrofonu i szeptać seksownych obietnic spragnionej publice. W trakcie koncertu „Let’s get it on…”, z pełnym zaangażowaniem, swingiem i lekkim przymrużeniem oka, Ida Zalewska zaśpiewa utwory do tej pory wykonywane przez „prawdziwych samców”. Pozostali członkowie jazzowego składu, na czele z Kubą Płużkiem na fortepianie, dorzucą do ognia, jak potrafią najlepiej, a potrafią naprawdę dobrze… Znakomite utwory, autorskie aranżacje i jazzowy drive, sprawią, że będzie gorąco i wzruszająco, dlatego warto na koncert zaopatrzyć się w paczkę chusteczek do ocierania łez z oczu i potu z czoła. Let’s get it on!

Ida Zalewska - śpiew
Kuba Płużek - fortepian
Kamila Drabek - kontrabas
Maksymilian Olszewski - perkusja

Ida Zalewska - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Zaczynała z bluesowym trio Terraplane, a jej rozwój można docenić słuchając kolejnych płyt nagranych z większymi składami: „As Sung by Billie Holiday” z 2012 roku gdzie nagrała swoje interpretacje utworów legendarnej Lady Day i wydanej przez słowacką Hevhetię, autorskiej „Storrytelling”, której premiera odbyła się w lutym 2016 roku. Współpracowała z muzykami takimi jak: Arek Skolik, Jerzy Małek, Piotr Baron, Michał Tokaj, Sławek Wierzcholski, Gustaw Brom Czech Big Band, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego i innymi. Artystka występowała na wielu festiwalach bluesowych i jazzowych: Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway, Green Town of Jazz, Jazz w Ruinach, Tarnogórskie spotkania jazzowe, Jazzbląg, Cracow Jazz Festival, Gulf Jazz Festival w Dubaju, Kuwejcie i Bahrajnie i innych. https://www.facebook.com/ida.zalewska.music/

Kuba Płużek – pianista i kompozytor. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów i projektów. Ma na koncie cztery autorskie płyty. Laureat wszystkich najważniejszych wyróżnień i nagród dla młodych jazzmanów, łącznie z finałem i wyróżnieniem na Montreux Piano Competition i nominacją do Fryderyka. Kuba współpracował z artystami takimi jak: Michał Urbaniak, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Arek Skolik, Maciej Sikała, Jerzy Małek, Irek Dudek, Piotr Baron, Andrzej Sikorowski, Staszek Soyka, Charles White, Justin Faulkner, Frank Parker, Michael Parker, Rusty Jones, Wayne Dockery, John Betsh, Nigel Kennedy, David Garibaldi, Nathan Williams, Greg Osby, Nigel Kennedy. https://www.facebook.com/kubapluzek/
Kamila Drabek – kontrabasistka, kompozytorka pochodząca z Bielska-Białej, studentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Na stałe współpracuje z zespołami O.N.E. Quintet, Marta Wajdzik Project. Razem z saksofonistą Marcinem Konieczkowiczem oraz perkusistą Kacprem Kaźmierskim tworzą Tercet Kamili Drabek wykonujący autorskie kompozycje liderki. Zespół ten wygrał tegoroczny Jazzowy Debiut Fonograficzny. Tego lata, nakładem wydawnictwa Soliton ukaże się debiutancki album tercetu pt. "Muzyka Naiwna". Premiera odbędzie się 4 lipca podczas festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.

Maksymilian Olszewski – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Łukasza Zyty i Wojciecha Fedkowicza. Laureat I nagrody w konkursie Mapex Drummer of Tommorrow w Opolu, II miejsca na festiwalu Jazz Juniors, oraz Grand Prix Jazz Juniors i Krokus Jazz Festival. Z zespołem Kuba Banaszek Quartet zdobył Grand Prix XXI Ogólnopolskiego przeglądu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni, oraz został wyróżniony nagrodą dla najlepszego instrumentalisty tego konkursu, a w 2019 r z tym samym kwartetem zdobył Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą. Koncertuje w Polsce oraz wielu krajach Europy (Serbia, Rumunia, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry) ale także w Chinach – trasa Fundacji Jazz po Polsku. Na koncie ma 6 albumów płytowych.


Bilety 35zł dostępne w Galerii Usługa Jazz Bar

 

Telefon
509 611 181
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
10-019, Stare Miasto 2, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 06.04.2020