Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
30

Rzeź W Kortowie

Inne
Termin: wtorek, 21 stycznia 00:04

Miejsce: Kortowo

Nocą, z 21 na 22 stycznia 1945 roku, do Olsztyna wkracza Armia Czerwona. Wyzwalają! - tak twierdzą. W Kortowie znajduje się Zakład Psychiatryczny i lazaret wojenny dla niemieckich żołnierzy. Część personelu i pacjentów nie została ewakuowana. Mieli nadzieję, że Czerwonoarmiści oszczędzą miejsce oznaczone czerwonym krzyżem. Błąd! KREW ZALAŁA KORTOWO! Szacuje się, że wymordowano około 400-500 osób w samym Kortowie. Nie zapominaj o ofiarach tej zbrodni!

Jaki jest cel wydarzenia?
Chcemy zwiększyć Waszą świadomość co do wydarzeń, jakie miały miejsce w Kortowie. Chcielibyśmy oddać cześć osobom tam zmarłym i zamordowanym, prosząc o modlitwę w tych dniach i zapalenie znicza w Kortowie.

Jest to już druga akcja pt. Rzeź w Kortowie. Ponownie zapraszam do wspólnego zapalenia znicza 22 stycznia, o godzinie 17, pod krzyżem na ul. Oczapowskiego.

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 28.09.2020