Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
30

Wernisaż Wystawy Prac Malarskich Edyty Hul

Wystawy, Wernisaże
Termin: wtorek, 28 stycznia 18:00

Miejsce: Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia

„Sztuka jest dla mnie formą materializacji odczuć i wrażeń, miejscem gdzie rzeczywistość miesza się z iluzją przy pomocy ludzkiej dłoni. To zindywidualizowany sposób opowiadania o świecie. Potencjał, jaki mi daje, to możliwość eksperymentowania i szukania/stworzenia swojego języka przy pomocy dowolnych materiałów, poprzez tworzenie nowych form wyrazu.

Punktem wyjścia w mojej twórczości zazwyczaj są doznania wizualne i emocjonalne związane ze światem przyrody. Cytaty ze świata roślin i zwierząt staram się przekładać w na wpół abstrakcyjne obrazy. Łączę wspomnienia i wyobrażenia w celu ustalenia satysfakcjonującego mnie obiektu. Czasami, dzięki zmieniającym się fascynacjom odnoszę się do treści dorobku kulturowego z bliskiego i najdalszego otoczenia

Moje obrazy stanowią konotację do tradycyjnego malarstwa krajobrazowego. Są pewną jego metaforą, kompromisem między abstrakcją ,wyobrażeniem własnym, a odwzorowaniem rzeczywistości. W zasadzie jest to mieszanka form wieloznacznych, niedosłownych, dających szerokie pole do interpretacji. Przekładam dosłowny mimetyzm na rzecz subiektywnej, pozaczasowej wizji ruchu, obszernego kadru rzeczywistości, próby zapisu procesu patrzenia”

Tak swoje działanie artystyczne opisuje Edyta Hul, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom zrealizowała pod kierunkiem prof. Mieczysława Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni litografii prof. Zbigniewa Gorlaka. Działa na obszarze sztuk wizualnych - zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, ilustracją, grafiką, tkaniną artystyczną.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy 22 stycznia 2020r. ( środa) do Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia ul. Prawocheńskiego 9 w Olsztynie.
Wystawa można oglądać do 23 lutego 2020r.

 

Telefon
89 524 62 43
Adres
Profesora Romana Prawocheńskiego 9, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 28.09.2020