Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
Data : Sobota, 8 lutego

Joga Dla Żółtodziobów - Warsztaty Dla Początkujących

Rekreacja
Termin: sobota, 8 lutego 14:00

Miejsce: Centrum H&B, ul. Wilczyńskiego 25E, lokal 223 (II piętro, balkony na głównym patio)

Już na początku lutego zapraszam Was serdecznie na warsztaty jogi dla początkujących. Specjalnie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jogą przygotowałam program, dzięki, któremu poczują się na macie pewniej i być może oprócz ćwiczenia na zajęciach zdecydują się ćwiczyć samodzielnie. Te warsztaty są także dla osób, które nie mają czasu i/lub możliwości uczestniczenia w zajęciach grupowych a chciałyby praktykować, tylko nie wiedzą od czego i jak zacząć. Inaczej niż na większości tego typu warsztatów, nie musicie się obawiać, że będziemy wykonywać jakieś trudne asany, lub, że poziom grupy będzie dla Was za wysoki. W kameralnej grupie, będziemy praktykować spokojnie, bez pośpiechu a każdy będzie mógł zadać nurtujące go pytanie i spróbujemy znaleźć na nie odpowiedź. Powiemy sobie o podstawach praktyki jogi jako pracy z ciałem, o tym dlaczego tak ważny jest oddech w jodze i jak możemy go wykorzystać oraz co to są bandhy i dlaczego nauczyciele jogi zawsze o nich mówią. Poznacie zasady układania sekwencji, znaczenie pozycji równoważących a także omówimy i przećwiczymy kilkanaście podstawowych asan jogi (najważniejsze i najbardziej korzystne pozycje). Ponadto każdy uczestnik warsztatów otrzyma 3 gotowe sesje jogi, które będzie mógł ćwiczyć samodzielnie w domu – jedną łagodną, jedną energetyczną i jedną krótką praktykę. Warsztaty oprócz części praktycznej (ćwiczenia na macie), będą zawierały część opisowo-wykładową oraz przerwę. Każdy uczestnik będzie miał możliwość ułożenia po warsztatach własnej sekwencji i skonsultowania jej drogą mailową.

Zarys programu:

– Podstawowe zasady praktyki jogi

– Oddech w jodze (podstawy):
– znaczenie oddechu
– oddech ujjayi
– wykorzystanie potencjału oddechu w praktyce jogi
– synchronizacja ruchu z oddechem

– Bandhy – zamki energetyczne – grupy mięśni głębokich stabilizujące ciało i pozycje, wykorzystywane podczas praktyki jogi – czym są, jak je aktywować i stosować?

– układanie sekwencji:
– omówienie podstawowych zasad
– pozycje równoważące
– warianty powitań słońca

– Podstawowe pozycje wykorzystywane w każdej praktyce jogi – jak bezpiecznie i prawidłowo je wykonać, na co zwrócić uwagę, jak uniknąć błędów i czerpać korzyści z ich wykonywania.

– Zestawy asan dla uczestników do samodzielnej praktyki

Czas i miejsce:

Olsztyn, Centrum H&B, ul. Wilczyńskiego 25E, lokal 223 (II piętro, balkony na głównym patio)

Sobota 8.02.2020 godz. 11:00 – 15:00

Podstawy praktyki, oddech, bandhy, zasady układania sekwencji, praktyka.

Niedziela 9.02.2020 godz. 10:00 – 14:00

Układanie sekwencji cd, podstawowe pozycje jogi, praktyka.

Inwestycja:

Zgłoszenie przed 15.01.2020 – 199 zł

Zgłoszenie po 15.01.2020 – 229 zł

Osoby uczęszczające na moje zajęcia jogi płacą 20 zł mniej ?

Na miejscu są maty i pomoce do jogi, jednak jeśli masz już swoją matę, możesz czuć się bardziej komfortowo ćwicząc na własnej.

Przed zajęciami nie jedz bardzo obfitego posiłku, w trakcie warsztatów zjedz coś lekkiego, np. owoce. Na miejscu dostępna będzie herbata i kawa.

Strój: wygodny, nie krępujący ruchów, góra najlepiej dopasowana, ćwiczymy na boso.

Uwaga! W celu zapewnienia uczestnikom i sobie komfortowych warunków przewiduję ograniczoną liczbę miejsc.

Prowadzenie: Justyna Cilulko-Dołęga

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 25.02.2020