Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
17
Data : Poniedziałek, 17 sierpnia

Muzyka Pod Gwiazdami

Koncerty
Termin: piątek, 10 stycznia 18:00

Miejsce: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Gdy pod koniec lat 60. pojawił sie rewolucyjny instrument klawiszowy, syntezator moog, najważniejsze w tamtym okresie grupy muzyczne (np. Beach Boys, The Beatles) zaczęły zwracać uwagę na elektroniczne brzemienia i włączać je do swych kompozycji. Niektórzy wykonawcy uczynili z syntezatorów główne elementy określające brzmienie i charakter grupy. Narodziły sie pojęcia takie jak rock elektroniczny, a w późniejszych czasach także synth-pop czy elektropop.
Brzmienia takich grup jak Pink Floyd, Yes, Emerson, Lake & Palmer czy Genesis jest zdominowane w dużej mierze przez elementy muzyki elektronicznej, a niektóre z instrumentalnych utworów tych grup to bez wątpienia znakomity przykład popularności i powszechności muzyki elektronicznej. Podczas spotkania sięgniemy do tych utworów czy ich fragmentów, których charakter zdominowany jest przez instrumenty elektroniczne albo nierzadkich na płytach utworów instrumentalnych.

Piątek – 10 stycznia o godz. 18:00.
Cena biletu – 5zł.
Nie może Was zabraknąć!!

 

Telefon
(+48 89) 650-04-20
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
aleja Piłsudskiego 38, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Piątek, 07.08.2020