Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
10
11
12
15
22
29

W Kieracie Ubojni

Wykłady, Prelekcje, Spotkania
Termin: piątek, 6 marca 20:00

Miejsce: Sala kameralna pod Amfiteatrem

Kto płaci za tanie mięso? Ukryte koszty przemysłowej hodowli zwierząt.

W hodowli przemysłowej zwierzę jest w pełni uprzedmiotowione, jego dobrostan i potrzeby są mniej ważne niż produkt końcowy - tanie mięso. Co jednak dzieje się z ludźmi? Jaką rolę odgrywa pracownik zaprzęgnięty w system produkcji przemysłowej? Kto i dlaczego decyduje się na pracę w masowych ubojniach? Szukając odpowiedzi na te i inne pytania Ilona Rabizo zatrudniła się w jednej z ubojni drobiu. Wyniki swoich badań zawarła w książce “W kieracie ubojni”.

Spotkanie z autorką będzie składać się z dwóch części. W pierwszej skupimy się na zagadnieniach związanych  z wyzyskiem pracowników oraz szkodliwością pracy w masowych ubojniach. W drugiej natomiast usłyszymy o obecnym problemie sąsiedztwie przemysłowej hodowli zwierząt, który stał się przyczyną wybuchu setek protestów na wsiach w całej w Polsce.

Ilona Rabizo jest zaangażowana w ruch animalistycznych od ponad 10 lat, jest współzałożycielką i wiceprezeską Stowarzyszenia Otwarte Klatki, autorką książki “W kieracie ubojni”, w ramach Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym współpracuje z lokalnymi społecznościami walczącymi z przemysłową hodowlą zwierząt.

 

Telefon
89 522 13 72 (centrala), 89 522 13 70 (Informacja kulturalna)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Zamkowa, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 01.04.2020