Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
30

Marleyki 2020 - Reggae/dub Sesja

Taneczne
Termin: piątek, 7 lutego 20:00

Miejsce: Carpenter Inn

Marleyki 2020 - reggae/dub sesja - Carpenter Olsztyn

zagrają:
Xiądz Maken I (Joint Venture SS)
Skank Ranger
Lonely Tree Sound
Wysoki Sound

czas: 07.02.2020 (piątek) - 20:00
przestrzeń: Carpenter Inn. - Stare Miasto Olsztyn
wsparcie: 10pln
-----------------------------------------------------------------------------
Tegorocznym Marleykom przyświecają te słowa Boba:

"Nie miotam w ciebie krwią i ogniem, trzęsieniami ziemi i piorunami, ale musisz wiedzieć, że to wszystko jest także we mnie...
Wyobraź sobie, że któregoś dnia wszyscy ludzie na ziemi połączą swoje umysły niezależnie od źródła ich mocy, o ile jest ono źródłem pozytywnym i przez godzinę oddadzą się medytacji. I przeżyją razem tę wspaniałą medytację. Myślę, że polepszy się wtedy klimat i zniknie smog".

(cyt. za: "Przyszłość to początek. Słowa i mądrość Boba Marleya", przeł. Michał Lubay Lubiszewski, red. Sławomir Gołaszewski i Marta Szelichowska, Wydawnictwo Axis Mundi, s.31.)
-----------------------------------------------------------------------------
DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I
(Joint Venture Sound System)
Jest twórcą jednego z pierwszych polskich kolektywów reggae Joint Venture Sound System, obchodzącego w ubiegłym roku 30 lat istnienia. Razem z uznanym producentem Activatorem ze Studia As One zagrali tysiące imprez w całej Polsce, w Rosji, Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Słowacji, Czechach czy Austrii.
Maken to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym.
Poza sceną jest dziennikarzem muzycznym i promotorem. Od 12 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniowy program „Strefa Dread”. Usłyszeć go można w nagraniach Papriki Korps, francuskiego zespołu Brain Damage czy włoskiego producenta Pablo Rastera. Jest współproducentem pierwszych polskich wydawnictw nagranych na Jamajce w studio Tuff Gong – Rastasize „Day by Day” (2008) oraz Star Guard Muffin „Jamaican Trip” (2011). Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub out of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”. W 2014 nagrodzony został odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę przy Ostróda Reggae Festival.
Maken działa nie tylko na scenie sound systemowej - w 2019 roku był oficjalnym DJ’em trasy „Męskie Granie”.
Pod hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” Maken przedstawi radykalną dubowo – reggae’ową selekcję utworów rzadko granych przez inne sound systemy.

 

Adres
Stare Miasto 3, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 28.09.2020