Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
6
7
8
9

Spektakl Muzyczny "sufit - Podłoga"

Spektakle
Termin: piątek, 31 stycznia 19:00

Miejsce: Galeria Usługa Jazz Bar

Sufit i podłoga”
Przedstawienie o strukturze dramatyczno-muzycznej - „Sufit i podłoga” - stanowi fuzję aktorstwa, wokalu i muzyki, eksponowanych w sposób równoważny.
Poezja i proza Tadeusza Różewicza, czy Cypriana Kamila Norwida, buduje warstwę literacką dzieła, choć nie sytuuje go w kategorii impresji poetyckich. Ujęcie scenariusza w dramaturgię poprzez sylwetkę bohatera, precyzję przebiegu akcji, tworzy historię z życia…
Zmultiplikowanie postaci następuje w przekazie wokalno-aktorskim i muzycznym. Trzech artystów kreuje wielowymiarowość świata protagonisty, jego alter ego, emocje, odczucia. Muzyka z pogranicza jazzu i eksperymentu, warsztat wokalny i aktorski wykonawców, kontrują liryzm całości nie pozbawiając jej sfery szczególnego nastroju, niezwykłej siły oddziaływania.
W przedstawieniu udział biorą – wirtuoz gitary basowej, legenda polskiego jazzu, kompozytor – Krzysztof Ścierański, znany, m. in. widowni telewizyjnej, doskonały wokalista jazzowo-rozrywkowy – Marcin Jajkiewicz, oraz Igor Obłoza, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, aktor teatralny i filmowy.
Niechże zapowiedzią spektaklu „Sufit i podłoga” będzie cytat z Tadeusza Różewicza
Co było ukryte Jest odkryte Dajemy przedstawienie Dla dorosłych i dzieci żołnierzy studentów Gospodyń domowych Dookoła stoją ludzie Przyglądają się mówią śmieją się kiwają głowami Ty przyprawiłeś sobie Rogi kły i pazury Ja język długi i ostry Ty bijesz się w piersi Połykasz noże Rwiesz łańcuchy Łamiesz moje serce Stajemy na głowach Chodzimy na rękach Kobieta i mężczyzna W jednej osobie…
Reżyseria – Anna Kękuś, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, doktor sztuki teatralnej w dziedzinie reżyserii
Bilety dostępne w Galerii Usługa Jazz Bar w cenie 70zł w I puli, 90zł w II puli - ilość miejsc ograniczona!

 

Telefon
509 611 181
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
źródło wydarzenia
Adres
10-019, Stare Miasto 2, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 14.07.2020