Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
17
Data : Poniedziałek, 17 sierpnia

Wstęp Do Psychobiologii

Warsztaty, Kursy
Termin: środa, 29 stycznia 18:00

Miejsce: Tadeusza Kościuszki 97

Psychobiologia czyli totalna biologia zakłada, że źródło wielu chorób leży w psychice - w silnych, negatywnych, długotrwałych emocjach. Choroba nie jest błędem natury, jest najlepszym rozwiązaniem na utrzymanie organizmu przy życiu, uzewnętrznieniem nierozwiązanego konfliktu wewnętrznego. Gdy przeżywamy intensywny stres, mózg - którego rolą jest utrzymanie ciała przy życiu - nie jest w stanie efektywnie pełnić swojej funkcji gdyż większość energii jest pożytkowana na myślenie o problematycznej sytuacji. Dlatego w drodze ewolucji wykształciło się rozwiązanie, polegające na sprowadzeniu stresu na poziom tkanek i narządów. Miejsce w ciele, do którego sprowadzany jest stres, nie jest przypadkowe - jest zależne od powiązania między rodzajem odczuć, które towarzyszyły wstrząsowi emocjonalnemu, a pochodzeniem i funkcją danej tkanki. Uruchamiana w ten sposób w ciele reakcja w pewnym momencie wyzwala objawy, które nazywamy chorobą. Jednak jeśli tylko poradzimy sobie ze stresem, traumą, objawy choroby mogą się cofnąć. Nie każdy wstrząs emocjonalny prowadzi do choroby. Stres zostaje sprowadzony do poziomu tkanki/narządu wtedy, gdy jest dramatyczny, traumatyczny i gdy przeżywamy go samotnie, w izolacji, nie dzielimy się z nikim swoimi lękami i odczuciami.

 

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 04.08.2020